لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

مدل های مختلف پنجره دوجداره اتاق خواب

مدل پنجره دوجداره اتاق خواب | بررسی انواع مختلف

طبق قوانین ساختمانی، اتاق خواب ها برای ایمنی باید حداقل یک پنجره داشته باشند. اما هنگام تصمیم گیری در مورد پنجره، انتخاب سبک پنجره مناسب برای اتاق خواب می تواند تصمیم بزرگی باشد. ممکن است برخی از شما تمایل داشته باشید که پنجره های اتاق خواب موجب بزرگتر و روشن تر شدن اتاق شود. اما برخی از افراد به دنبال پنجره هایی هستند که حفظ حریم خصوصی و بهره وری انرژی را حفظ کند تا در اتاق احساس راحتی داشته باشند.

مدل های مختلف پنجره‌ دوجداره اتاق خواب وجود دارد که می‌توانند عالی به نظر برسند:

پنجره‌های دوجداره آویزان-پنجره‌های ساده-پنجره‌های سایبان-پنجره‌های معماری-پنجره‌های کشویی-پنجره‌های خلیج-پنجره‌های کمان. با توجه به سبک‌های مختلف پنجره، در ادامه مواردی وجود دارد که می‌توانید بهترین پنجره‌ها را برای اتاق خواب خود پیدا کنید.

چرا پنجره‌های دوجداره برای اتاق خواب بهترین گزینه هستند؟

چرا پنجره‌های دوجداره برای اتاق خواب بهترین گزینه هستند؟

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که باید در مورد مدل پنجره‌ دوجداره اتاق خواب به آن پاسخ دهیم، این است که کدام نوع پنجره برای اتاق خواب مناسب‌تر است. با توجه به تفاوت دمای شب و روز و استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی در اتاق خواب، هدررفت انرژی یکی از چالش‌های اساسی محسوب می‌شود. وقتی درمی‌یابیم که پنجره دوجداره می‌تواند تا ۳۰ درصد از مصرف انرژی را کاهش دهد، به این نتیجه می‌رسیم که این نوع پنجره می‌تواند بهترین گزینه باشد که امروزه در بازار نیز موجود است.

مطالعه بیشتر: راهنمای کامل انتخاب بهترین برند پنجره دوجداره

علاوه بر این، نباید فراموش کرد که پنجره دوجداره به دلیل جلوگیری از ورود صدا و ایجاد عایق صوتی بسیار مؤثر، یک انتخاب عالی برای اتاق خواب است. با در نظر گرفتن همه این موارد، می‌توان نتیجه گرفت که پنجره دوجداره عایق صدا یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتاق خواب است و با کیفیت بسیار بالایی در بازار موجود است.

بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب

بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب

در انتخاب بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب ساختمان، اولین نکته باید تأمین آرامش ساکنین باشد. بسیاری از خانه‌ها با وجود داشتن نقشه‌های خوب، به دلیل ورود صدا از پنجره‌ها نمی‌توانند آرامش و آسایش مطلوب را فراهم کنند. بنابراین، پنجره‌ها می‌توانند نقش کلیدی در تأمین آرامش لازم برای استراحت در منزل داشته باشند. به همین دلیل، بهترین گزینه‌ها برای پنجره‌های اتاق خواب، پنجره‌های دوجداره UPVC و پنجره‌های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک است.

مطالعه بیشتر: پنجره دوجداره ترمال بریک مشهد چیست؟

 1. پنجره کشویی

پنجره های کشویی نیز یک گزینه پرطرفدار در بین انواع مدل پنجره دوجداره اتاق خواب هستند. این پنجره ها به دلیل طراحی ساده قیمت ارزان تری در مقایسه با دیگر پنجره ها دارند. پنجره های کشویی دارای یک یا دو لنگه هستند که در طول مسیر به جلو و عقب حرکت می کنند. آن ها به راحتی قابل استفاده، تمیز کردن و نگهداری می باشند و عرض این پنجره‌ها باعث می‌شود که نور خورشید و تهویه زیادی وارد اتاق شود که در نتیجه باعث تازگی و راحتی اتاق می‌شود.

 1. پنجره‌های دوجداره آویزان

بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب

پنجره‌های دوجداره، چه به سبک کلاسیک و چه معاصر، برای بیشتر اتاق خواب‌ها کاملاً مناسب هستند. این پنجره‌ها با ترکیب زیبایی سنتی، عملکرد عالی و سهولت در تمیز کردن، گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌روند. این نوع پنجره‌ها به بهبود تهویه نیز کمک می‌کنند زیرا به‌صورت نیمه باز می‌شوند و امکان تهویه مطبوع را فراهم می‌کنند. همچنین با داشتن قابلیت قفل شدن در حالت نیمه باز، امنیت را افزایش می‌دهند. این ویژگی این مدل پنجره دوجداره اتاق خواب به شما اجازه می‌دهد که پنجره‌ اتاق خواب خود را کمی باز بگذارید و خانه‌تان از هوای تازه بیرون بهره‌مند شود، حتی زمانی که مشغول کارهای روزمره هستید.

پنجره‌های دوجداره با بازشدن عمودی، برای اتاق‌هایی که در مجاور مناطق پرتردد هستند، بهترین گزینه‌اند. اگر به دنبال حریم خصوصی بیشتر یا چشم‌اندازهای بهتر هستید، این پنجره‌ها می‌توانند هر دو نیاز را به‌خوبی برآورده کنند. با این حال، این نوع پنجره‌ها معمولاً نور کمتری نسبت به سبک‌های دیگر مانند پنجره‌های چرخشی یا کمان‌دار وارد اتاق می‌کنند.

 1. پنجره های کمانی یا خلیجی

این نوع مدل پنجره دوجداره اتاق خواب به شما امکان مشاهده‌ی منظره‌های بیرون را از داخل خانه می‌دهند و در عین حال احساس فضای بزرگ‌تری را به شما القا می‌کنند. این نوع پنجره‌ها به خصوص برای اتاق‌های کوچک بسیار مناسب هستند زیرا فضای اضافی ارائه می‌دهند که می‌توانید برای استفاده‌های دیگری مانند نشیمنی در پنجره یا دفتر کار کوچک استفاده کنید. معمولاً پنجره‌ها با شکل‌های خاص مانند پنجره های کمانی یا خلیجی از چندین قسمت پنجره که به هم متصل هستند تشکیل شده‌اند.

بیشتر اوقات در آشپزخانه، اتاق ناهار خوری یا اتاق نشیمن، پنجره های کمانی یا خلیجی را می بینید، اغلب این نوع پنجره‌ها در آشپزخانه، اتاق ناهارخوری یا نشیمن دیده می‌شوند، اما اگر به خود اجازه دهید به غیر از این فضاها فکر کنید، می‌توانند یک فضای کوچک نشیمنی را مستقیماً در اتاق خواب شما ایجاد کنند! این انواع پنجره‌ها برای صبح‌هایی که می‌خواهید کمی استراحت کنید و در راحتی فضای خود بنشینید و تأمل کنید عالی هستند.

استفاده از پنجره‌های کمانی یا خلیجی اتاق به نظر بزرگتر و بازتر می‌آید، چرا که این پنجره‌ها نور زیادی را به داخل اتاق می‌دهند و احساس فضای بزرگتری را القا می‌کنند. همچنین شما می‌توانید از منظره‌های خارج از پنجره بهتری برخوردار شوید و ارتباط بهتری با محیط بیرونی داشته باشید.

 1. پنجره سایبانی

بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب

پنجره های سایبانی و پنجره های لولایی از بسیاری جهات شبیه هم هستند. تفاوت اصلی این است که پنجره های سایبان به جای اینکه به کناره باشند، در بالای قاب قرار دارند. این پنجره ها، بخش بالایی آن یک پوشش بر روی بازشدن پنجره ایجاد می‌کند. این به این معنی است که می‌توانید این پنجره‌ها را باز کنید، حتی اگر باران بیرون ببارد. پنجره سایبانی گزینه عالی‌ای برای افرادی هستند که به دنبال پنجره‌هایی می باشند که حریم خصوصی بیشتری فراهم کنند.

 1. پنجره لولایی

پنجره های لولایی که به دلیل تطبیق پذیری خود شناخته شده اند، بهترین بهره وری انرژی را برای اتاق خواب شما ارائه می دهند. در هنگام نصب پنجره، اگر هوا بین قاب و شیشه پنجره درزگیری نشود، می‌تواند باعث از دست رفتن انرژی (مانند گرما یا سرما) شود. از این رو، پنجره‌هایی که در طراحی و نصب آن‌ها به این نکته توجه شده و درزگیری مناسب دارند، می‌توانند باعث کاهش از دست رفتن انرژی و افزایش بازدهی انرژی در اتاق خواب شوند.

اگر به دنبال مدل پنجره دوجداره اتاق خواب منحصر به فرد خود هستید پنجره های زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

 • پنجره‌های سایبان
 • پنجره‌های معماری
 • پنجره‌های کشویی

از آنجا که بیشتر این نوع پنجره‌ها در اتاق خواب استفاده نمی‌شوند، نباید استنباط کنید که این گزینه‌ها انتخاب‌های نامناسبی هستند.

اگر فضای اضافی دارید، باید به این نوع پنجره‌ها فکر کنید، هرچند همه اتاق خواب‌ها فضای کافی ندارند.

 • پنجره‌های خلیجی
 • پنجره‌های کمانی
 • پنجره های کشویی

اگرچه این نوع پنجره‌ها فضای بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند، اما از زیبایی آنها در اتاق خوابتان لذت خواهید برد.

بهترین گزینه برای نوع پنجره‌های بازشو در اتاق خواب

علاوه بر اهمیت عایق‌گذاری از طریق پنجره‌های اتاق خواب، با توجه به وجود تخت، دراور، میز آرایش و…، ضروری است که به طراحی پنجره‌ها نیز توجه کنیم. بهترین نوع بازشو برای پنجره‌های اتاق خواب، بازشوی لولایی دو حالته است. این نوع پنجره علاوه بر ارائه عایق‌گذاری بسیار موثر و قدرتمند، قابلیت باز و بسته شدن به صورت افقی و عمودی را هم فراهم می‌کند. حتی در صورتی که تختخواب زیر پنجره قرار داشته باشد، می‌توان از حالت بازشو از بالا استفاده کرد. برخی از بهترین انواع پنجره‌های دوجداره با توجه به نوع بازشو برای اتاق خواب شامل:

 • پنجره دوجداره سوئیچی
 • پنجره های آکاردئونی
 • پنجره دوجداره ثابت
 • پنجره تک حالته
 • پنجره دوجداره دو حالته

کدام نوع پنجره دوجداره برای اتاق خواب مناسب است؟

بسیاری از خریداران انواع مدل پنجره دوجداره اتاق خواب ترجیح می‌دهند که پنجره‌های کشویی را در آشپزخانه یا اتاق خواب خود استفاده کنند، تا عمل بازکردن آن راحت‌تر باشد. با این حال، باید توجه داشت که پنجره‌های دوجداره کشویی معمولاً عایق صوتی مناسبی ندارند. همچنین، اغلب اتاق‌ خواب ها در بخش پشتی ساختمان واقع شده و از این رو به واحدهای همسایه دید دارند.

کدام نوع پنجره دوجداره برای اتاق خواب مناسب است؟

بنابراین، اگر قصد دارید پنجره‌ای را در دیوار اتاق خواب نصب کنید، باید از شیشه‌های مات، برفی یا سندبلاست تا ارتفاع ۱.۷۰ متر از کف استفاده کنید. در نهایت، باید توجه داشته باشید که چه استایل و کارایی مد نظر شما برای پنجره‌های اتاق خواب است. آیا به امکان باز شدن پنجره اهمیت می‌دهید؟ آیا نور اتاق خواب از آن اهمیت دارد؟ اگر پنجره شما به ساختمان مجاور می‌نگرد و یا قابلیت بازشدن ندارد، بهتر است که از نوع ثابت پنجره دوجداره استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: نکات کلیدی انتخاب بهترین پنجره برای ساختمان

چگونه می‌توانیم بهترین نوع پنجره را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر، تولید کنندگان مختلفی در زمینه طراحی و ساخت درب و پنجره‌های دوجداره ساختمان‌ها فعالیت دارند. یکی از مجموعه‌های برجسته تولید کننده انواع پنجره دوجداره مشهد با استفاده از برندهای برتر پروفیل UPVC، شرکت آراز پنجره است. برای انتخاب بهترین نوع پنجره دوجداره برای سازه مورد نظرتان، می‌توانید با کارشناسان این مجموعه مشورت کنید.

نصابان و کارشناسان شرکت آراز پنجره، در صورت لزوم، بازدیدی از ساختمان مورد نظر انجام می‌دهند و با رعایت قوانین ساختمان‌سازی و بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های صنعت ساختمانی، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهند. امروزه، پنجره‌های دوجداره UPVC و آلومینیومی دارای بالاترین استانداردها از نظر امنیت و آرامش مورد نیاز در ساختمان‌های مسکونی هستند. این پنجره‌ها در انواع و بازشوهای مختلفی عرضه می‌شوند که با توجه به نوع ساختمان و مکان قرارگیری اتاق خواب، می‌توان بهترین نوع را انتخاب کرد. همچنین، از مزایای این پنجره‌ها برای اتاق خواب، از جمله عایق‌بندی صوتی و حرارتی، و تأمین امنیت و استحکام کافی، بهره خواهید برد.

مجموعه آراز پنجره، با استفاده از تیم متخصص و حرفه‌ای، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته خارجی و خط تولید اختصاصی، بهترین مدل پنجره دوجداره اتاق خواب را با استفاده از بهترین مواد اولیه، بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان طراحی و تولید می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجموعه آراز پنجره تماس بگیرید و از مشاوره‌های تخصصی رایگان بهره‌مند شوید.

جدول محتوا