لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

پنجره دوجداره مناسب علاوه بر زیبایی و کارایی ، موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چه بخواهید پنجره‌های قدیمی خانه خود را با نمونه‌های مدرن پنجره‌ دوجداره upvc عوض کنید؛ و چه اینکه این پنجره‌ها در ساخت یک ساختمان تازه مورد استفاده قرار دهید؛ به هر حال داشتن یک انتخاب مناسب ، مهم‌ترین دغدغه شما خواهد بود. تا انتهای این مقاله با وب سایت آراز پنجره همراه باشید.

پروفیل upvc با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

 نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

طبیعتا شناخت پروفیل یو پی وی سی با کیفیت، کار ساده‌ای نیست؛ اما توجه به چند نکته می‌تواند تا حدود زیادی راهنمای شما باشد. در ابتدا، توجه به استانداردها بسیار حیاتی است. استانداردهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد؛ اما دو استاندارد اصلی آلمان و انگلستان، از سایر موارد بیشتر مورد توجه بوده و معتبرتر است.
در کنار توجه به استانداردها، بررسی ویژگی‌های فیزیکی از جمله وزن و ضخامت موضوع مهم دیگر است. پروفیل‌های UPVC با ضخامت‌های مختلفی عرضه می‌شوند که این موضوع تأثیرگذار بر مقاومت آن در برابر بارهای مختلف است. البته کم بودن ضخامت به معنای بی‌کیفیت بودن نیست؛ بلکه هر پروفیلی با ضخامت مشخص، مناسب نوع خاصی از درب و پنجره upvc است.
در نهایت به PVC و یا upvc بودن پروفیل انتخابی دقت کنید. پروفیل‌های PVC انعطاف‌پذیرتر هستند؛ در حالی که پروفیل‌های upvc محکم‌تر، بادوام‌تر و دربرابر انتقال دما عایق‌تر هستند.

یراق آلات با دوام

نکته دیگر هنگام انتخاب پنجره دو جداره ، خرید یراق آلات با دوام برای آن است. باز و بسته کردن درب و پنجره و تنظیم آن در حالت‌های گوناگون به وسیله انواع یراق آلات انجام می‌شود. هرچه این یراق آلات از دوام بیشتری برخوردار باشند؛ طبیعتا عمر درب و پنجره شما بیشتر خواهد بود. معمولا در محیط‌های اداری استفاده از این یراق آلات بیشتر بوده و بهتر است بهترین نمونه‌های آن خریداری شود.

انتخاب شیشه مناسب با محیط

پنجره‌ یو پی وی سی به صورت دو و سه جداره ساخته می‌شوند. مانند هر مدل پنجره دیگری نیز، فضای داخلی چارچوب پنجره‌ها به کمک شیشه پوشیده می‌شود؛ و برای حفظ دمای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان، فضای بین شیشه‌ها را از گاز آرگون پر می‌کنند.

تولید و نصب بر اساس استانداردها

در نهایت شاید بتوان این مسئله را مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب پنجره دوجداره دانست. در واقع در این مرحله فراتر از جنس محصول، به انتخاب پیمانکار مناسب مرتبط است.
یک پیمانکار حرفه‌ای، درب و پنجره یو پی وی سی را بر اساس استانداردهای گوناگونی تولید و نصب می‌کند. طبیعتا تشخیص این استانداردها برای افرادی که در این حوزه فعالیت ندارند بسیار مشکل است.

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

چه معیارهایی برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب وجود دارد؟

 انتخاب پنجره دوجداره مناسب
انتخاب پنجره‌های با کیفیت، به دور از اینکه هزینه‌ها را بالا ببرد، به صرفه‌جویی در هزینه‌ها منتهی می‌شود. در این روزها، به جز اهمیت کیفیت و هزینه، به زیبایی پنجره‌ها نیز توجه ویژه‌ای شده است. زیرا نگاه امروزه به مفهوم خانه، به تنهایی به معنای یک فضای پوشیده و محیط حضور افراد نیست، بلکه نگاه زیبایی‌پردازان نیز وارد طراحی منازل شده است.
به همین دلیل، در انتخاب پنجره، در نظر گرفتن سه عامل مهم، یعنی کیفیت، هزینه کلی، و زیبایی، اهمیت دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

1-کیفیت پنجره

اولین امری که همه به آن توجه می‌کنند، کیفیت پنجره است، زیرا مواد اولیه استفاده شده در ساخت پنجره‌ها از گذشته تا به امروز تحولات زیادی را تجربه کرده‌ است.
پنجره‌های چوبی: به دلیل عدم استحکام و عدم عایق، در زمینه‌ی کارایی در شرایط زندگی مدرن، از دست داده‌اند.
پنجره‌های آهنی: هزینه‌های تمام شده بالا و نبود عایق در برابر گرما و سرما، از مهمترین دلایلی است که باعث کمتر مورد استفاده بودن پنجره‌های آهنی شده است.
پنجره آلومینیومی: زمانی که مهندسان متوجه شدند که قاب آلومینیومی نسبت به قاب فلزی از وزن کمتری برخوردار است در ابعاد ثابت، این آلیاژ را در دستور کار خود قرار دادند. آنها متوجه شدند که علاوه بر وزن کم، پنجره‌های آلومینیومی دارای مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت و نیروهای جانبی ساختمان هستند. اما این پنجره‌ها همچنان دچار یک عیب بودند؛ آنها در برابر گرما و سرما عایق نبودند. همین موضوع باعث شد که استفاده از قاب‌های آلومینیومی در حال حاضر کمتر شود.
پنجره دوجداره Upvc یا پنجره کامپوزیتی: استفاده از پنجره دوجداره UPVC یا پنجره کامپوزیتی، یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای ساختمان‌ها است. این نوع پنجره به دلیل ویژگی‌هایی همچون عایقی بودن، مقاومت در برابر خوردگی، ضد حریق بودن و عمر بسیار بالا، امروزه در اکثر ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود.

2-زیبایی پنجره

اگرچه کیفیت انتخابی پنجره مهم است، اما تنها عامل نهایی نیست. در فرآیند بازسازی ساختمان، توجه به جنبه‌ی زیبایی نیز ضروری است. معمولاً افراد تمایل دارند کنار پنجره‌ها ایستاده و منظره را تماشا کنند، و یا نمای زیبای خانه، احساس خوبی را در آنها ایجاد می‌کند.
پنجره چوبی: استفاده از چوب باعث زیبایی خانه می‌شود، اما استفاده از چوب در ساخت پنجره زمانی جذاب است که توسط استادکاران ماهر گره‌چین ساخته شود. ایجاد پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگی، همانند آنچه در بعضی از عکس‌های قدیمی دیده می‌شود، هزینه‌ای گران‌تر از پنجره‌های دوجداره خواهد داشت.
پنجره آهنی: به دلیل داشتن محدودیت‌های طراحی و ساخت بسیار ساده است. بنابراین، از نظر زیبایی، در مرحله آخر قرار می‌گیرد.
پنجره آلومینیومی: امکان استفاده از رنگ‌های مختلف در آن وجود دارد، اما در طراحی، با محدودیت‌های زیادی روبه‌روست.
پنجره دوجداره: پنجره‌های دوجداره با طرح چوب، علاوه بر اینکه امکان رنگ‌آمیزی و لمینت‌گذاری بدون محدودیت را دارند، نمونه‌های UPVC آن‌ها نیز بسیار پرطرفدار است، این به دلیل انعطاف‌پذیری پروفیل‌های آن‌هاست.

3-هزینه تمام شده

این کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد و نمی‌توان یکنواخت ادعا کرد که کدام نوع پنجره هزینه کمتری دارد. هزینه تمام شده نیز بستگی به نوع ویژگی‌های پنجره و یراق‌آلات مورد استفاده دارد که شما انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال، در مورد پنجره‌های دوجداره، می‌توانید از پنجره‌های ساده چوبی با هزینه کمتری استفاده کنید یا از پنجره‌هایی که قیمت یک قاب آن‌ها برابر با کل هزینه پنجره یک ساختمان است، استفاده کنید.

جدول محتوا