نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب


نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

پنجره دوجداره مناسب علاوه بر زیبایی و کارایی ، موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چه بخواهید پنجره‌های قدیمی خانه خود را با نمونه‌های مدرن پنجره‌ دوجداره upvc عوض کنید؛ و چه اینکه این پنجره‌ها در ساخت یک ساختمان تازه مورد استفاده قرار دهید؛ به هر حال داشتن یک انتخاب مناسب ، مهم‌ترین دغدغه شما خواهد بود. تا انتهای این مقاله با وب سایت آراز پنجره همراه باشید.

پروفیل upvc با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

طبیعتا شناخت پروفیل یو پی وی سی با کیفیت، کار ساده‌ای نیست؛ اما توجه به چند نکته می‌تواند تا حدود زیادی راهنمای شما باشد. در درجه اول توجه به استانداردها بسیار مهم است. استانداردهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد؛ اما دو استاندارد اصلی آلمان و انگلستان، از سایر موارد بیشتر مورد توجه بوده و معتبرتر است.
در کنار توجه به استانداردها، بررسی ویژگی‌های فیزیکی از جمله وزن و ضخامت موضوع مهم دیگر است. پروفیل‌های یو پی وی سی دارای ضخامت‌های گوناگونی هستند. این مسئله در میزان تحمل بار آن موثر است. البته کم بودن ضخامت به معنای بی‌کیفیت بودن نیست؛ بلکه هر پروفیلی با ضخامت مشخص، مناسب نوع خاصی از درب و پنجره upvc است.
در نهایت به PVC و یا upvc بودن پروفیل انتخابی دقت کنید. پروفیل‌های PVC انعطاف‌پذیرتر هستند؛ در حالی که پروفیل‌های upvc محکم‌تر، بادوام‌تر و دربرابر انتقال دما عایق‌تر هستند.

یراق آلات با دوام

نکته دیگر هنگام انتخاب پنجره دو جداره ، خرید یراق آلات با دوام برای آن است. باز و بسته کردن درب و پنجره و تنظیم آن در حالت‌های گوناگون به وسیله انواع یراق آلات انجام می‌شود. هرچه این یراق آلات از دوام بیشتری برخوردار باشند؛ طبیعتا عمر درب و پنجره شما بیشتر خواهد بود. معمولا در محیط‌های اداری استفاده از این یراق آلات بیشتر بوده و بهتر است بهترین نمونه‌های آن خریداری شود.

انتخاب شیشه مناسب با محیط

پنجره‌ یو پی وی سی به صورت دو و سه جداره ساخته می‌شوند. مانند هر مدل پنجره دیگری نیز، فضای داخلی چارچوب پنجره‌ها به کمک شیشه پوشیده می‌شود؛ و برای حفظ دمای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان، فضای بین شیشه‌ها را از گاز آرگون پر می‌کنند.

تولید و نصب بر اساس استانداردها

در نهایت شاید بتوان این مسئله را مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب پنجره دوجداره دانست. در واقع در این مرحله فراتر از جنس محصول، به انتخاب پیمانکار مناسب مرتبط است.
یک پیمانکار حرفه‌ای، درب و پنجره یو پی وی سی را بر اساس استانداردهای گوناگونی تولید و نصب می‌کند. طبیعتا تشخیص این استانداردها برای افرادی که در این حوزه فعالیت ندارند بسیار مشکل است.

نکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

مقالات

آراز پنجرهپنجره دوجدارهنکات مهمنکات مهم برای انتخاب پنجره دوجداره مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *