لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با UPVC

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با UPVC

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با UPVCتعویض پنجره‌های قدیمی که عایق حرارت و صدا نیستند و ظاهر زمختی دارند، این روزها به ذهن خیلی از ما خطور می‌کند. علاوه بر این سازندگان ساختمان یا کسانی که قصد بازسازی ساختمان‌شان را دارند نیز با این سوال مواجه می‌شوند که انتخاب درست برای پنجره چیست؟ تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc چیست؟ کدام یک مقاوم‌تر و با دوام‌تر است؟ کدام یک مقرون به صرفه تر است؟ اگر در انتخاب پنجره upvc یا آلومینیومی شک دارید، ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تفاوت‌های آنها را باهم بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا انتخاب خوبی و متناسب با نیازتان داشته باشید.

 

پنجره upvc چه ویژگی‌هایی دارد؟

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیوم با upvc

85 درصد ماده اولیه پروفیل‌های پنجره upvc از (پلی وینیل کلرید) تشکیل شده که یک ماده سفت و سخت است. ماده‌ای سبک و در عین حال مقاوم که با ورودش به صنعت ساختمان تحولات زیادی را رقم زد. قاب پنجره UPVC با استفاده از این ماده ساخته شده است و به همین دلیل مقاومت خوبی در برابر پوسیدگی، خوردگی، اشعه نور خورشید و حتی موریانه را دارد.

پنجره‌های UPVC به خاطر مقاومت‌شان در برابر رطوبت، گزینه قابل اعتمادی برای استفاده در مناطقی با شرایط آب و هوایی شرجی و سخت هستند. ماده به کار رفته در این پنجره‌ها طول عمر بسیار بالایی دارد و نیاز به مراقبت ویژه‌ای برای تعمیر یا نگهداری از آن‌ها نیست.

پنجره آلومینیومی چه ویژگی‌هایی دارد؟

ظاهر براق، وزن سبک و راحتی نصب پنجره‌های آلومینیومی دلایل محکمی بود برای اینکه سازنده‌های ساختمان‌های نوساز خیلی زود به استفاده از این نوع پنجره متمایل شوند. در روزگاری نه چندان دور استفاده از پنجره‌های آلومینیومی در خانه‌های مدرن خیلی رواج داشت و این پنجره‌ها در بازار کم رقیب و حتی بی‌رقیب بودند. البته هنوز هم ظاهر براق و مدرن، پنجره‌های آلومینیومی در صورت استفاده درست و صحیح می‌توانند زیبایی کلی هر فضایی را افزایش دهند.

با این حال جوانب مثبت و منفی این نوع پنجره‌ها را باید بررسی کنید و در نظر بگیرید. پنجره‌های آلومینیومی نیاز به نگهداری دوره‌ای دارند، به ویژه در مناطق ساحلی، برای جلوگیری از خوردگی باید به صورت مرتب بررسی شوند. با این حال این پنجره‌ها نیز سبک و با دوام هستند و همچنان مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارند.

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با UPVC به عنوان عایق حرارت

پنجره آلومینیومی چه ویژگی هایی دارد؟

وقتی حرف از نقش پنجره به عنوان عایق حرارت می‌شود، پنجره‌های UPVC گوی رقابت را از پنجره‌های آلومینیومی می‌برند. پنجره‌های UPVC  در این زمینه از آلومینیومی بهتر عمل می‌کنند.  UPVC دارای خواص عایق حرارتی عالی است. این پنجره مانع بی نظیر برای انتقال گرما است. به نحوی که در مناطق گرمسیری، گرمای هوای بیرون را به داخل خانه منتقل نمی‌کند و در مناطق سردسیری گرمای هوای داخل خانه را از دست نمی‌دهد و به بیرون منتقل نمی‌کند. این خاصیت پنجره‌های UPVC به کاهش مصرف انرژی در خانه نیز کمک خواهد کرد. چراکه در هوای گرم و سرد عایق حرارت است و ساختمان‌هایی که از این پنجره در آن‌ها استفاده شده اهداف گرمایشی یا سرمایشی‌شان را راحت‌تر اجرا می‌کنند.

در مقابل، الومینیوم به خاطر ماهیت فلزی که دارد، رسانا یا هادی گرما و سرما است. پنجره‌های آلومینیومی در برابر حرارت عایق‌ کمتر موثری هستند. اگرچه دوجداره بودن پنجره‌های آلومینیومی، عملکردشان را در زمینه عایق بودن بهبود می‌بخشد با این حال این پنجره‌های UPVC ذاتا عایق بهتری در برابر حرارت هستند و عملکرد بهتری در این زمینه دارند.

تفاوت استحکام و مقاومت پنجره آلومینیومی با پنجره UPVC

وقتی حرف از مقاومت و استحکام می‌شود، احتمالا می‌توانید حدس بزنید که پنجره‌های آلومینیومی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. آلومینیوم یک ماده قوی است که به خاطر یکپارچگی ساختاری و توانایی مقاومت در برابر نیروهای مختلف خارجی مشهور است و همین ویژگی‌ها در عین سبکی این پنجره‌ها را محبوب کرد. پنجره‌های UPVC، اگرچه با دوام هستند و استحکام و مقاومت بالایی دارند اما به اندازه الومینیوم قوی نیستند. با این حال، پنجره‌های UPVC می‌توانند در زمینه مقاومت نیاز بسیاری از پروژه‌ها را برآورده کنند و بعید به نظر می‌رسد که در یک ساختمان به دلیل مقاومت کمتر کسی سراغ این نوع پنجره نرود. در واقع انتخاب بین پنجره آلومینیومی و پنجره  UPVC در پروژه‌های بزرگ مقیاس بستگی به الزامات فنی پروژه دارد.

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره upvc به عنوان عایق صدا

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره upvc به عنوان عایق صدا

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که صدای کوچه و خیابان کلافه‌تان می‌کند و تمرکزتان را در خانه بهم می‌ریزد باید عملکرد پنجره‌ خانه یا محل کارتان را در زمینه عایق صدا به دقت بررسی کنید. باید بدانید که پنجره‌های UPVC عایق بهتری در برابر سر و صدا در مقایسه با پنجره‌های آلومینیومی هستند. خواص ذاتی UPVC، مانند تراکم و توانایی ایجاد یک مهر و موم تنگ، آن را در کاهش نفوذ سر و صدای خارجی موثر می‌کند.

البته واضح است که دوجداره بودن پنجره‌ اعم از آلومینیومی یا UPVC، عملکرد پنجره را در زمینه عایق صدا بهبود می‌بخشد. اما با این حال خانه‌ها یا ساختمان‌هایی که در مراکز شلوغ شهر قرار دارند باید در این زمینه حساسیت بیشتری به خرج دهند. فریم‌های پنجره‌های دوجداره آلومینیومی می‌توانند سطح عملکرد خوبی در زمینه عایق صدا داشته باشند، اما آنها به اندازه UPVC در مسدود کردن سر و صدای ناخواسته موثر نیستند.

تفاوت طول عمر پنجره آلومینیومی و پنجره upvc

شاید لازم به گفتن نباشد که آلومینیوم آلایاژ با دوامی است و ماهیت شیمیایی UPVC نیز حکایت از دوام بالای آن دارد. از این رو به جرأت می‌توان گفت هر دو پنجره آلومینیومی و UPVC می‌توانند عمر طولانی با مراقبت مناسب داشته باشند. فریم‌های پنجره UPVC در برابر پوسیدگی، خوردگی و موریانه‌ها مقاوم هستند و انها را در طول زمان با دوام می‌کنند. پنجره‌های الومینیومی، که به خاطر قدرتشان شناخته شده اند، می‌توانند برای دهه‌ها دوام داشته باشند. در نهایت، طول عمر پنجره‌ها به عواملی مانند کیفیت، نگهداری و شرایط محیطی بستگی دارد. با این حال شرایط آب و هوایی نیز در زمینه طول عمر پنجره‌ها تعیین کننده است. پنجره‌های آلومینیومی در هوای مرطوب احتمال خوردگی‌شان وجود دارد.

تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با UPVC

به طور کل برای در ابعاد برابر و برای یک محل مشخص قیمت تمام شده پنجره آلومینیومی بیشتر از پنجره upvc خواهد بود. با این حال تعیین قیمت به عوامل متعددی بستگی دارد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم به اصلی‌ترین سوالات شما درباره تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc بپردازیم و در حد امکان به این سوالات پاسخ دهیم. با این حال توصیه اصلی ما این است که از مشاوره کارشناسان زبده آراز پنجره استفاده کنید و با ما تماس بگیرید تا بتوانید بهینه ترین انتخاب را متناسب با محیط خانه، آب و هوای محلی زندگی‌تان و ترجیحات سبک زندگی شخصی‌تان داشته باشید.

جدول محتوا