لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

پنجره upvc یا پنجره آلومینیومی| درک تفاوت و راهنمای انتخاب آن ها

پنجره upvc یا پنجره آلومینیومی| درک تفاوت و راهنمای انتخاب آن ها

بسیاری از افرادی که پنجره‌های جدید را برای خانه خود انتخاب می‌کنند، در مرحله‌ای به پنجره upvc یا پنجره آلومینیومی فکر می‌کنند. هر دو می‌توانند گزینه‌های عالی باشند، اما این بسیار به سبک خانه‌ای که در آن تعبیه شده‌اند، و همچنین نیازهای صاحب خانه و بودجه آنها بستگی دارد.

در اینجا، ما به تفاوت پنجره‌ دوجداره آلومینیومی با UPVC می پردازیم و نگاهی به مزایا و معایب هر یک می‌اندازیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام سبک پنجره برای شما بهترین است. به منظور کمک به شما در تصمیم گیری، در این راهنمای سریع پنجره های uPVC در مقابل آلومینیوم، ما موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

 • مزایا و معایب پنجره های آلومینیومی و یو پی وی سی
 • قیمت های پنجره
 • تعمیر و نگهداری پنجره
 • طول عمر پنجره های یو پی وی سی و آلومینیومی

مزایای پنجره UPVC چیست؟

مزایای پنجره UPVC چیست؟

مزایای پنجره یو پی وی سی بسیار زیاد است. برای چندین سال، پنجره‌های uPVC به دلیل ظاهر‌شان در مقایسه با پنجره‌های چوبی و آلومینیومی، شهرت بدی داشتند. اما اکنون به لطف پیشرفت‌های بزرگ در تکنیک‌های تولید، این مسئله دیگر صادق نیست و ظاهر این پنجره‌ها بهبود یافته است.

 • قیمت: پنجره‌های یو پی وی سی هنوز هم یکی از ارزان‌ترین انواع پنجره‌ها هستند
 • تعمیر و نگهداری کم: پاک کردن ساده در طول زمان معمولاً تنها چیزی است که برای حفظ شرایط خوب پنجره‌های UPVC لازم است.
 • راندمان حرارتی خوب: به شرطی که پنجره های خود را از یک سازنده معتبر خریداری کنید و آنها را به شیشه دوجداره (یا سه جداره) مجهز کنید.
 • امنیت خوب
 • طیف وسیع‌تر از رنگ‌ها و پرداخت‌ها نسبت به قبل
 • امروزه پروفایل های باریک تر در دسترس هستند

معایب پنجره UPVC چیست؟

البته هنوز هم معایبی برای پنجره‌های uPVC وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. بسیاری از این معایب مربوط به ظاهر آن ها در مقایسه با پنجره‌های چوبی یا آلومینیومی هستند. این معایب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گزینه‌های رنگی کمتری نسبت به پنجره‌های آلومینیومی دارند
 • خطوط دید وسیع‌تری در مقایسه با پنجره‌های آلومینیومی دارند
 • ظاهری ضخیم‌تر
 • برخی از نسخه‌های ارزان‌تر، که پوشش‌های UV ندارند، عمر طولانی نخواهند داشت و رنگ‌پریدگی و شل شدن اتصالات از مشکلات رایج آنها است
 • طول عمر کوتاه‌تری نسبت به آلومینیوم دارند که حدود 25 سال است

مزایای پنجره های آلومینیومی در مقایسه با پنجره های uPVC؟

پنجره های آلومینیومی مزایای زیادی دارد، به طوری که ظاهر برای بسیاری از افرادی که سبک پنجره را در نظر می گیرند جذابیت خاصی دارد.

مزایای اصلی پنجره های آلومینیومی عبارتند از:

مزایای پنجره های آلومینیومی در مقایسه با پنجره های uPVC؟

 • قاب های باریک: آلومینیوم نسبت استحکام به وزن بالایی دارد به این معنی که حتی با پروفیل های قاب بسیار باریک، امنیت به خطر نمی افتد.
 • ابعاد بزرگ امکان پذیر است: به لطف ترکیب سبک وزن آلومینیوم، می توان پنجره های تصویری بزرگ ایجاد کرد
 • راندمان حرارتی عالی: اکنون همه پنجره های آلومینیومی باید دارای ترمال بریک باشند. این ویژگی مانع از تماس آلومینیوم بیرونی با آلومینیوم داخل می‌شود. بنابراین هوای سرد بیرون به داخل منتقل نمی‌شود و بالعکس.
 • تعمیر و نگهداری کم: مانند یو پی وی سی، پنجره های آلومینیومی باید به نگهداری کمی نیاز داشته باشند
 • طیف وسیعی از رنگ های پیشنهادی
 • طول عمر طولانی: بسیاری از تولید کنندگان اظهار می کنند که پنجره های آلومینیومی آن ها تا 30 تا 45 سال عمر می کنند.
 • گزینه خوب سازگار با محیط زیست: آلومینیوم 100 درصد قابل بازیافت و غیر سمی است.

در حالی که هر دو ماده بسیار متفاوت هستند، بحث آلومینیوم در مقابل uPVC آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. هر دو مزایای خاص خود را دارند و هر کدام دارای معایب متفاوتی هستند.

گروه صنعتی آراز پنجره، مشتریانی را که در انتخاب بین درب و پنجره دوجداره UPVC و پنجره آلومینیوم مشهد شک دارند، با کارشناسان فروش و در برخی موارد مدیران فروش این مجموعه تماس بگیرید.

معایب پنجره های آلومینیومی چیست؟

علیرغم مزایای زیاد پنجره های آلومینیومی، هنوز هم معایبی وجود دارد که باید آن را در نظر گرفت، از جمله:

قیمت. شاید بزرگ‌ترین عاملی که افراد را از انتخاب پنجره‌های آلومینیومی باز می‌دارد، هزینه نسبتاً بالای آن‌ها باشد، اگرچه برخی از پنجره‌های چوبی سفارشی می‌توانند هزینه بیشتری داشته باشند.

سبک. برای برخی از طرفداران سنتی، پنجره‌های چوبی همیشه بر ظاهر مدرن آلومینیوم برتری خواهند داشت.

قیمت پنجره UPVC در مقابل قیمت پنجره آلومینیومی

قیمت پنجره UPVC در مقابل قیمت پنجره آلومینیومی

یکی از مزایای اصلی انتخاب پنجره های UPVC قیمت آن هاست. آن ها ارزان تر از انواع پنجره آلومینیومی هستند. اگرچه هزینه پنجره‌های آلومینیومی در بالاترین سطح قیمت قرار می‌گیرد، اما اگر بودجه شما اجازه دهد، این هزینه اولیه می‌تواند واقعا در درازمدت جواب دهد.

پنجره‌های آلومینیوم، نسبت به سایر انواع پنجره‌ها، عمر طولانی‌تری دارند و همچنین نیاز کمی به نگهداری هزینه‌بر دارند.

آیا پنجره uPVC یا پنجره آلومینیومی ایمن تر هستند؟

زمانی که امنیت پنجره‌های آلومینیومی و uPVC مورد بررسی قرار می‌گیرد، تفاوت چندانی بین آن‌ها وجود ندارد، به شرطی که شما از فریم‌های تقویت شده و سیستم‌های قفل چند نقطه‌ای استفاده کنید.

اگر با مواد و خواص پروفیل پنجره آلومینیومی آشنا نیستید، می تواند انتخاب متریال پنجره مناسب را برای شما بسیار دشوار کند. همچنین اگر در حال بررسی گزینه های پنجره uPVC  یا پنجره آلومینیومی هستید و شرکت آراز پنجره به شما کمک می کند تا تصمیم نهایی خود بگیرید.

تیم متخصص و کارشناسان مجموعه آراز پنجره، آماده ارائه مشاوره‌های رایگان و تخصصی در زمینه انتخاب بهترین پروفیل مصرفی از جمله هافمن مشهد برای شما هستند. در آراز پنجره، با تأکید بر ارائه مشاوره‌های تخصصی و مدیریت دقیق جزئیات، هدف این است که انواع محصولات و خدمات موجود با دقت ارزیابی شده و بهترین گزینه برای نیازهای شما ارائه شود.

زمان انتخاب پنجره‌های uPVC در مقابل پنجره‌های آلومینیوم

 • نصب‌های بزرگ: UPVC بسیار ارزان است. به دلیل تفاوت هزینه، پنجره‌های UPVC گزینه بهتری هستند. به ویژه زمانی که باید بسیاری از پنجره‌ها را نصب کنید.
 • مناطق پر سر و صدا: صدا به طور آسان از طریق UPVC عبور نمی‌کند. ویژگی‌های عایق غیر هادی UPVC باعث می‌شود که این مواد برای جذب موج‌های صوتی مناسب باشند.
 • مناطق ساحلی: اگرچه پنجره‌های آلومینیوم پودری ضدزنگ هستند، اما فریم‌های UPVC در شرایط سخت بسیاری از مناطق ساحلی عملکرد بهتری دارند.

در کل، UPVC بسیار قابل اعتماد است و می‌تواند ماده‌ی عالی برای درب و پنجره باشد. UPVC بهترین گزینه است زمانی که می‌خواهید یک نتیجه اقتصادی و قابل اعتماد داشته باشید.

زمان انتخاب پنجره آلومینیومی در مقابل پنجره های UPVC

آلومینیوم یک ماده عالی برای ساخت پنجره‌ها است و برخی از ملاحظات زیر ممکن است شما را به سمت انتخاب پنجره‌های آلومینیوم به جای UPVC سوق دهد.

 • زیبایی شناسی: اگر شما اهمیتی به ظاهر نصب‌تان می‌دهید و آماده هستید هزینه‌های بیشتری را بپذیرید، پنجره‌های آلومینیوم همیشه بهترین گزینه هستند.
 • جداکننده های اتاق: مواد آلومینیوم برای پنجره‌ها یک گزینه خوب برای استفاده در تقسیم‌کننده‌های داخلی اتاق هستند، به خصوص در جاهایی که نیازی به عایق‌گذاری ندارند.
 • قاب‌های باریک: قاب‌های آلومینیومی معمولاً بسیار نازک‌تر از UPVC هستند، که آن‌ها را برای پنجره‌های تصویری که در آن دید مهم است، ایده‌آل می‌کند.

به طور کلی، آلومینیوم یک نوع پنجره فوق العاده قوی و بسیار بادوام است که مزیت اصلی آن زیبایی شناسی است. ایراد اصلی مربوط به هزینه های آن است.

پنجره های آلومینیومی چقدر گران تر هستند؟

آلومینیوم همیشه گرانتر از UPVC است. پنجره‌های آلومینیومی معمولاً 30 تا 40 درصد گران‌تر از پنجره‌های UPVC هستند.

با این حال، بسیاری از عوامل می توانند بر این هزینه تأثیر بگذارند. به این معنی که نصب UPVC در برخی موارد ممکن است هزینه بیشتری نسبت به نصب آلومینیوم داشته باشد. گزینه هایی مانند لعاب، اتمام قاب و سایر ویژگی های خاص با هزینه اضافی برای هر دو همراه است.

چگونه می توان هزینه ها را کاهش داد؟

اگر قیمت برای شما مهم باشد، می‌توانید به راحتی یک نصب ساده از پنجره‌های آلومینیوم را انتخاب کنید که هزینه‌های کمتری داشته باشد، بدون هیچ گونه اضافات یا سفارشی‌سازی. همچنین، اگر علاقه‌مند به استفاده از پنجره‌های آلومینیوم هستید، می‌توانید از یک نصب UPVC استفاده کنید و با اضافه کردن امکانات اضافی، به طور کلی با هزینه‌های مشابهی برخورد کنید.

پنجره های آلومینیومی یا UPVC، کدام بهترین است؟

پنجره های آلومینیومی یا UPVC، کدام بهترین است؟

هر دو عالی هستند. پنجره های آلومینیومی همیشه کمی بیشتر از UPVC قیمت دارند، اما اگر قیمت پنجره ها را در نظر نگیریم، تفاوت پنجره آلومینیوم ترمال بریک با UPVC از نظر عملکرد بسیار کم است برخی از مردم فکر می کنند که زیبایی شناسی آلومینیوم بهتر است، اما پنجره UPVC یا پنجره آلومینیومی هر دو متریال برتر برای پنجره های جدید یا جایگزین هستند.

ما در شرکت آراز پنجره در راهنمایی مشتریان خود برای انتخاب بهترین پنجره برای نیازهایشان تخصص داریم، بنابراین مطمئن باشید که ما جنس مناسب برای پروژه‌ی شما در سراسر کشور پیدا خواهیم کرد. برای شروع پروژه‌ی نصب پنجره دوجداره مشهد، با ما تماس بگیرید تا به سرعت و به صورت رایگان قیمتی برای پنجره‌های آلومینیومی یا UPVC جدیدتان ارائه دهیم.

جدول محتوا