لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

علت زوزه کشیدن پنجره دوجداره| دلایل و چگونگی رفع آن

علت زوزه کشیدن پنجره دوجداره| دلایل و چگونگی رفع آن

یکی از روش‌های موثر برای کاهش نویز و بهبود عایق صوتی در ساختمان‌ها، استفاده از پنجره‌های دوجداره است. این نوع پنجره‌ها از دو لایه شیشه تشکیل شده‌اند که با فاصله‌ای از هم قرار می‌گیرند، و می‌توان در فضای بین این دو لایه گازی مانند آرگون یا کریپتون را تزریق کرد.

این گازها باعث کاهش انتقال صوت و حرارت از داخل به بیرون و بالعکس می‌شوند، اما در برخی موارد ممکن است این پنجره‌ها صدای زوزه‌ای تولید کنند که برای ساکنین مزاحمت آور باشد. علت زوزه‌کشیدن پنجره‌های دوجداره ممکن است به چندین عامل بستگی داشته باشد.

مهم ترین علت زوزه کشیدن پنجره دوجداره، قرار گرفتن آن ها در ارتفاع است. در ادامه این مطلب به دیگر دلایل آن و راه های برطرف کردن آن اشاره خواهیم کرد.

آیا پنجره‌های دوجداره با پروفیل UPVC از نظر عایق صوتی موثر هستند؟

آیا پنجره‌های دوجداره با پروفیل UPVC از نظر عایق صوتی موثر هستند؟

به طور کلی، عایق صدا یکی از ویژگی‌های اساسی است که در درها و پنجره‌ UPVC باید مدنظر قرار گیرد. بسیاری از افراد همچنین انتظار دارند که در حین خرید و نصب پنجره‌ها و درها، عایق صوتی قوی داشته باشند تا صداهای محیطی به حداقل خود برسند.

مدیریت آلودگی صوتی اهمیت بسیاری دارد؛ عدم توجه به آن می‌تواند منجر به ظهور اثرات منفی آلودگی صوتی بر سلامت شما شود. با این وجود، شایسته است بدانید که بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد از خریداران درها و پنجره‌های دوجداره این نوع، از عملکرد آنها راضی نیستند.

صداهای ایجاد شده از پنجره‌ها و درب های با پروفیل‌های PVC و UPVC ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

شرکت آراز پنجره با همکاری با برندهای معتبر جهانی در تولید درب و پنجره‌ دوجداره مشهد، به دلیل تمرکز بر کیفیت و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، به طور مستمر کیفیت محصولات خود را در کشور بهبود بخشیده است. همچنین، آراز پنجره با شناخته شده‌ترین و باکیفیت‌ترین برندهای تولید کننده پروفیل UPVC مانند آکپا و هافمن مشهد همکاری می‌کند.

عوامل موثر بر زوزه کشیدن پنجره دوجداره

در ادامه این مطلب به مهم ترین دلایل زوزه کشیدن پنجره اشاره شده است:

عوامل موثر بر زوزه کشیدن پنجره دوجداره

1-قرارگرفتن پنجره در ارتفاع زیاد

اگر در برج ‌های چندطبقه یا ساختمان‌های بلند سکونت دارید، ارتفاع ممکن است باعث افزایش وزش باد در این مکان شود و شما بیشتر از سایر ساکنین صدای زوزه پنجره خود را احساس کنید. بنابراین، می‌توان ارتفاع را یکی از عوامل موثر در زوزه‌کشیدن پنجره‌های دوجداره دانست.

باد با ایجاد فشار و ارتعاش در پنجره‌های دوجداره، منجر به ایجاد صدای زوزه می‌شود. شدت این صدا می‌تواند بسته به فشار باد، اندازه و نوع پروفیل پنجره، فاصله بین لایه‌های شیشه، و نوع گاز موجود در فضای میانی آن‌ها متفاوت باشد. به عنوان مثال، در صورت کاهش فاصله بین لایه‌های شیشه، صدای زوزه افزایش می‌یابد. همچنین، حضور گاز آرگون در پنجره دوجداره در فضای میانی شیشه‌ها می‌تواند باعث کاهش این صدا شود.

2-عملکرد یراق‌آلات پنجره دوجداره

پنجره‌های دوجداره عموماً دارای یک شیار تخلیه برای آب باران یا آب شستشو هستند. اگر این پنجره‌ها به درستی در زاویه‌ای مناسب نصب نشوند یا یراق‌آلاتی که عملکرد مطلوب را نداشته باشند و پنجره به درستی قفل نشود، ممکن است باد از این شیارها وارد شده و صدای زوزه ایجاد کند.

3-نصب غیراستاندارد پنجره دوجداره

در صورتی که نصب پنجره دو جداره به‌طور نامناسب و ناصحیح نصب و عایق‌بندی شوند، فاصله بین فریم پنجره و دیوار که باید با استفاده از فوم‌های پرکننده و چسب ماستیک پر شود، خالی می‌ماند. این درزها می‌توانند به عنوان مسیر ورود باد به داخل پنجره‌ها عمل کنند و باعث ایجاد صدای زوزه شوند. باد، با عبور از این درزها، باعث ایجاد ارتعاش و صدای زوزه می‌شود.

عوامل مؤثر بر جلوگیری از زوزه کشیدن پنجره دوجداره

حالا، زمان آن فرا رسیده است که پس از آگاهی از دلایل زوزه کشیدن پنجره دوجداره، از این مشکل پیشگیری کنید. در واقع، پیشگیری بهتر از درمان است، و اگر این اقدامات را پیش از نصب پنجره دوجداره رعایت و انجام دهید، دیگر با این مشکل مواجه نخواهید شد. در ادامه، اقداماتی که می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند، بیان خواهد شد.

عوامل مؤثر بر جلوگیری از زوزه کشیدن پنجره دوجداره

1-تاثیر رگلاژ و جنس پروفیل

نه تنها باید در مورد علت زوزه کشیدن پنجره دوجداره آگاه باشید، بلکه باید به یاد داشته باشید که استفاده از پروفیل‌های با کیفیت در ساخت پنجره‌های دوجداره می‌تواند تأثیر قابل توجهی در رفع این مشکل داشته باشد. علاوه بر این، با استفاده از رگلاژ در پنجره دوجداره می‌توانید از صداهای آن کاسته و از عایق صوتی پنجره دو جداره مورد نظر بهره ببرید.

بدانید که تنظیم و عملکرد صحیح شیشه و یراق‌آلات باعث می‌شود تا لبه و فریم به خوبی به یکدیگر متصل شده و با وجود لاستیک‌ها، هیچ نقطه‌ی درزی برای عبور صدا وجود نداشته باشد. درزگیرهای لاستیکی، فومی و انواع دیگر می‌توانند به طور موثر از ورود هوا و صدا به داخل خانه جلوگیری کنند.

2-ضخامت شیشه و درزگیر کردن آن

احتمالاً بهتر است بدانید که یکی از عوامل اصلی که می‌تواند از زوزه کشیدن پنجره‌های دوجداره جلوگیری کند و میزان عبور صدا از آن‌ها را کاهش دهد، ضخامت شیشه‌های دوجداره است. به طور کلی، هر چه ضخامت شیشه‌های پنجره دوجداره بیشتر باشد، احتمال عبور صدا کمتر خواهد بود و شما دیگر صدای زوزه را احساس نخواهید کرد. البته باید توجه داشت که کارهایی مانند اعمال سکوریت بر روی شیشه‌ها، رنگ‌آمیزی و یا اعمال پوشش‌های بازتابنده روی آن‌ها، تأثیر چندانی در عملکرد عایقی پنجره‌ها ندارد.

البته در برخی موارد مانند لمینت کردن شیشه‌ها، که باعث می‌شود کمترین مقدار صدا به داخل خانه نفوذ کند، این تأثیر مشاهده می‌شود. زیرا لایه‌های متعددی در میان لایه‌های خارجی شیشه وجود دارند که می‌تواند از زوزه کشیدن پنجره جلوگیری کند. علاوه بر مواردی که برای علت زوزه کشیدن پنجره دوجداره ذکر شد، باید توجه داشت که سفت‌کردن درزهای پنجره می‌تواند راه حلی بهتر برای حل این مشکل فراهم کند.

3- افزودن موانع در مسیر صداها

یکی از روش‌های جلوگیری از زوزه کشیدن پنجره دوجداره، افزودن موانع در مسیر صدا است که با تغییر و طراحی مجدد لوازم منزل یا اضافه کردن وسایل جدید، می‌توان آن را انجام داد. می‌توانید از سطوح نرم و غیرهموار برای جذب امواج صوتی و مهار انتشار و اکوی صدا در اطراف استفاده کنید. همچنین، استفاده از سطوح و لوازم صاف و محکم می‌تواند ورود و خروج صدا از خانه را کاهش دهد.

با توجه به ترجیحات شخصی، می‌توانید پنجره اتاق خود را با قرار دادن لوازمی مانند کمد، قفسه کتاب و موارد مشابه، مسدود کنید تا جلوی رد و بدل صدا گرفته شود. البته در چنین شرایطی، احتمالاً نوری به اتاق شما نخواهد نفوذ کرد که این ممکن است ناخوشایند باشد.

جهت رفع علت زوزه‌کشیدن پنجره دوجداره، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • مطمئن شوید که پنجره‌ها به‌طور استاندارد و در زاویه مناسب نصب شده‌اند.
  • از درزگیرهای مناسب و با کیفیت برای پر کردن درزهای پنجره‌ها استفاده شده است.
  • در انتخاب شیشه، به ضخامت آن و استانداردهای تولید آن توجه کنید.
  • استفاده از گاز آرگون به جای هوا را برای عایق‌سازی حرارتی در نظر نگیرید، زیرا این روش تنها برای کنترل حرارت موثر است و برای کاهش صدا تأثیری ندارد.
  • هنگام انتخاب پروفیل پنجره، از پروفیل‌های استاندارد و با قابلیت‌های لازم استفاده کنید؛ زیرا پروفیل‌هایی که از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، معمولاً باعث افزایش صدای مزاحم در ساختمان می‌شوند.
  • سرویس دوره‌ای را جدی بگیرید؛ زیرا این سرویس علاوه بر کاهش هزینه‌های تعمیرات، به بهره‌وری بهتری از پنجره‌های دوجداره کمک می‌کند.

در صورت نیاز به بازسازی و تعویض پنجره‌ها، حتماً از نظر کارشناسان متخصص مشورت بگیرید. این کارشناسان با در نظر گرفتن عواملی مانند شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی پنجره‌ها (به‌ویژه در طبقات بالایی برج‌ها) و … بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهند کرد.

قیمت پنجره دو جداره مناسب چقدر است؟

قبل از هر چیز، مهم است که بدانید متغیرهای مختلفی در تعیین قیمت و نصب پنجره‌های دو جداره و سه جداره نقش دارند. این متغیرها شامل ابعاد پنجره، کیفیت مواد اولیه، نوع ساختار (دو جداره یا سه جداره)، نوع شیشه، و … هستند. بنابراین، در ابتدا باید نوع مورد نظر از پنجره را با ویژگی‌های دلخواهتان مشخص کنید تا مشاوران ما بتوانند هزینه تقریبی طراحی، تولید، و نصب آن را برآورد کرده و به شما اطلاع دهند.

از کجا می‌توان پنجره دوجداره با کیفیتی که علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی نیز داشته باشد، تهیه کرد؟

امروزه، با توجه به رواج استفاده از پنجره‌ها و درهای دوجداره با پروفیل‌های PVC و UPVC، شرکت‌های تولیدی متعددی در این حوزه فعالیت دارند. انتخاب بهترین گزینه برای نصب و خدمات پنجره دوجداره از میان این شرکت‌ها بسیار اهمیت دارد. شرکت آراز پنجره با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌های جهانی و تجربه چندین ساله تیم مدیریتی و تولیدی خود، به تولید سیستم‌های درب و پنجره UPVC و آلومینیومی (با فناوری ترمال بریک) و نماهای کرتین وال می‌پردازد. در ادامه، به توضیح بیشتر درباره فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده توسط این شرکت پرداخته‌ایم.

آشنایی با شرکت تولیدی آراز پنجره و خدمات آن

شرکت آراز پنجره از جمله بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه در و پنجره‌های دوجداره و سه‌جداره محسوب می‌شود. این شرکت توانایی تولید در و پنجره‌های با کیفیت و مناسب بر اساس نیازها و سلیقه‌های مشتریان خود را دارد. همچنین مهم است بدانید که با داشتن دانش، تجربه و تیم حرفه‌ای، این شرکت قادر است بدون هیچ گونه تخریب یا نیاز به ساخت و ساز، در و پنجره مورد نظر شما را طراحی، تولید و نصب نماید. بنابراین، اگر به دنبال داشتن در و پنجره‌های با کیفیت و پنجره‌های ضد صدا برای محل کار یا منزل خود هستید، می‌توانید با شماره ۰۵۱۳۸۰۸۱ تماس بگیرید. از طریق این تماس، علاوه بر دریافت مشاوره و استعلام قیمت، می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

جدول محتوا