لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

نحوه نصب، راه‌اندازی و تعمیر فریم انتظار پنجره دوجداره

نحوه نصب و راه‌اندازی فریم انتظار پنجره دوجداره با عملکرد بالا

ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره، یک چارچوب فلزی است که محدوده پنجره دوجداره UPVC را مشخص می‌کند و به عنوان قاب زیرین پنجره درون دیوار قرار می‌گیرد. نصب ساب فریم معمولاً در پایان عملیات دیوارچینی و پیش از سفیدکاری انجام می‌شود. بهتر است پیش از نصب، این فریم رنگ آمیزی شود تا در طول زمان از زنگ زدگی و خوردگی محافظت شود.

در این مطلب به کاربرد، اهمیت و روش های نصب آن اشاره کرده ایم. تا پایان همراه ما باشید.

ساب فریم یا فریم انتظار پنجره upvc چیست؟

ساب فریم یا فریم انتظار پنجره upvc چیست؟

پنجره دارای چارچوبی فلزی است که به عنوان قاب پنجره در داخل دیوار قرار می‌گیرد و حدود پنجره را تعیین می‌کند. این چارچوب، ساب فریم یا فریم انتظار نامیده می‌شود. ساب فریم باید پس از اتمام دیوارچینی و قبل از سفیدکاری در دیوار نصب شود تا پنجره بعداً روی آن قرار گیرد.

معمولاً ساب فریم را قبل از نصب پنجره رنگ می‌کنند تا از زنگ‌زدگی در طول زمان جلوگیری شود. برای پنجره‌های دوجداره UPVC معمولاً از ساب فریم فلزی (آلومینیومی یا آهنی) استفاده می‌شود.

شرکت آراز پنجره بر آن است که محصولاتی با کیفیت برتر را تولید کند، از جمله انواع پنجره‌های آلومینیوم مشهد و پنجره‌های ترمال بریک، با استفاده از پروفیل‌های برنده‌ی معتبری از جمله آتاتک، آکپا، ویستا بست و هافمن. همه فرآیندها توسط مهندسین تولید مورد بررسی قرار می‌گیرند تا با حفظ استانداردهای بالای صنعت، بیشترین کارایی و بهترین قیمت را ارائه دهند.

بهترین ابعاد برای ساب فریم پنجره دوجداره چیست؟

ابعاد مناسب برای فریم انتظار پنجره دوجداره چیست؟ برای تعیین این موضوع، در نظر داشته باشید که در ساخت ساب فریم بهتر است از پروفیل‌های ۳۰۶۰، ۶۰*۴۰ یا ۸۰*۴۰ استفاده شود. به طور کلی، فریم آهنی با ابعاد ۸۰*۴۰ برای عایق‌بندی پنجره مؤثرتر است و استفاده از پروفیل‌هایی با سطح مقطع ۶۰ و ۷۰ میلی‌متری بیشتر توصیه می‌شود.

شرکت آراز پنجره با تولید پنجره‌ دوجداره مشهد با کیفیت بالا، به منظور کاهش اتلاف انرژی در داخل ساختمان، گام مهمی برداشته است. مصرف انرژی در پنجره‌های آلومینیومی با کیفیت بالا به طور قابل توجهی کمتر از پنجره‌های آهنی است.

کدام مکان برای نصب فریم انتظار پنجره دوجداره بهتر است؟

کدام مکان برای نصب فریم انتظار پنجره دوجداره بهتر است؟

اکنون که مفهوم ساب فریم یا فریم آهنی پنجره دوجداره را شناختیم، بهتر است بررسی کنیم که این فریم آهنی دقیقاً کجا نصب می‌شود؟ به طور کلی، محل نصب ساب فریم دیوار است، اما این بستگی به تصمیم معمار یا مهندس ساختمان دارد که آیا فریم بین نمای خارجی و داخلی قرار می‌گیرد یا به طور مستقیم به دیوار داخلی متصل می‌شود.

اگر ساب فریم به نمای داخلی متصل شود، برای پوشاندن آن، بهتر است از پروفیل لبه‌دار یا قاب دور پنجره استفاده کنیم.

چگونه ساب فریم یا فریم انتظار نصب می‌شود؟

چگونه ساب فریم یا فریم انتظار نصب می‌شود؟

همان طور که اشاره کردیم نصب ساب فریم پنجره اهمیت بسیاری دارد و هر نوع پنجره، از جمله پنجره‌های دوجداره UPVC و پنجره‌های آهنی، آلومینیومی و غیره، نیاز به فریم انتظار دارد.

با توجه به اهمیت بالای ساب فریم و نقشی که در عملکرد پنجره ایفا می‌کند، نصب آن یک مرحله حیاتی و حساس است. در واقع، اگر ساب فریم که از ابتدای مراحل نصب پنجره استفاده می‌شود، به درستی انجام نشود، پنجره بعدها با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

1-تمیز کردن قاب پنجره پیش از نصب

هنگام نصب فریم انتظار پنجره دوجداره، به ارتفاع پنجره نیز توجه کنید، زیرا لنگه بازشو ممکن است با لوستر یا سقف کاذب یا پرده تداخل داشته باشد. بنابراین، ابتدا باید موارد دیگر دکوراسیون داخلی و ارتفاع مورد نیاز پنجره اندازه گیری شده و سپس ساب فریم به طور کامل نصب شود. ابعاد استاندارد برای ساب فریم پنجره دوجداره باید طوری باشند که ارتفاع بازشو حداکثر ۱۸۰ سانتیمتر و عرض بازشو نیز بین ۵۰ تا ۸۰ سانتیمتر باشد.

2-فضای نصب فریم انتظار پنجره دوجداره

به عنوان نمونه، باید ارتفاع ساب فریم در هال به گونه‌ای تنظیم شود که پس از باز و بسته شدن پنجره، از برخورد با مبلمان یا اشیاء دیگر در هال جلوگیری شود.

در آشپزخانه، ساب فریم باید به گونه‌ای طراحی و نصب شود که بازشدن پنجره با سینک ظرفشویی یا کابینت‌ها مزاحمت ایجاد نکند.

در نصب فریم‌های انتظاری با ارتفاع و عرض بیش از ۵۰ سانتی‌متر، باید از شاخک ‌های اتصال افقی و شاخک ‌های اتصال به سقف استفاده کنید.

بعد از نصب فریم انتظار پنجره دوجداره، باید سوراخ کاری‌های لازم روی پروفیل پنجره که برای اتصال آن به فریم انتظار مورد نیاز است، انجام شود.

3-نصب پنجره بر روی ساب فریم پنجره

بعد از نصب پنجره بر روی فریم انتظار، درزبندی با استفاده از انواع درزگیر و چسب‌های سیلیکونی انجام می‌شود تا تمامی درزها بین فریم انتظار و پنجره به طور کامل بسته شوند.

توجه داشته باشید که پس از نصب کامل، برچسب پروفیل پنجره باید برداشته شود، زیرا باعث سخت شدن دسترسی می‌شود و همچنین می‌تواند به آسیب رنگ پروفیل منجر شود.

در مورد پنجره‌های با اشکال هندسی خاص، یک نکته دیگر وجود دارد. برای پنجره‌هایی که شکل دایره، قوس، شش‌ضلعی، مثلثی یا هر شکل دیگری دارند، لازم است که ساب فریم آن‌ها نیز به همان شکل پنجره ساخته شده و توسط دستگاه نورد خم به اندازه‌ی مناسب خم شود.

چه نکاتی باید در نصب فریم انتظار پنجره دوجداره رعایت شود؟

چه نکاتی باید در نصب فریم انتظار پنجره دوجداره رعایت شود؟

نصب فریم انتظار بسیار حیاتی است زیرا به طور مستقیم بر کارایی پنجره تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید توسط کارشناسان ماهر انجام شود. در نصب ساب فریم پنجره دوجداره یا فریم آهنی پنجره دوجداره، باید موارد زیر را در نظر گرفت: تراز بودن، جلوگیری از پیچ خوردگی و خمیدگی، جلوگیری از تکان خوردن فریم در زمان بنایی و اطمینان از مماس بودن سطح داخلی با کف دیوار. همچنین، اگر ابعاد فریم بزرگ است، حتماً باید از تسمۀ آهنی استفاده کرد تا فریم به درستی تاب نخورد.

قاب انتظار به عنوان بستری برای نصب پنجره عمل می‌کند، بنابراین روش صحیح نصب آن بسیار حیاتی است و تأثیر زیادی بر کارایی پنجره دارد. بنابراین، نصب آن باید توسط افراد ماهر و با تجربه صورت گیرد و نکات مهمی نیز در این فرآیند باید مورد توجه قرار گیرد.

فریم انتظار پنجره دوجداره باید به استانداردهای مربوطه پاسخ دهد و باید ابعادی مناسب با سطح مقطع پروفیل پنجره‌ای که قرار است نصب شود، داشته باشد. قاب انتظار یا ساب فریم باید کاملاً تراز، بدون خمیدگی و پیچ خوردگی نصب شود. استفاده از ابزارهای تراز در زمان نصب اجباری است؛ در غیر این صورت، پنجره ممکن است با مشکلاتی مواجه شود یا کارایی آن کاهش یابد.

هنگام نصب فریم انتظار پنجره دوجداره، باید توجه شود که به گونه‌ای در محل مورد نظر قرار گیرد که در ادامه‌ی کار بنایی، حرکت آن را مختل نکند. اگر ابعاد فریم انتظار بزرگ باشد، استفاده از تسمۀ آهنی در نصب ضروری است تا فریم به درستی پشتیبانی شود. اگر نیازی به نصب حفاظ بر روی پنجره نباشد، بهتر است دیوار بیرونی فریم با مصالح مناسب پوشیده شود تا زیبایی بیشتری به نما ببخشد.

چه مشکلاتی با استفاده از سنگ به جای فریم انتظار پنجره دوجداره به وجود می‌آید؟

استفاده از آجر یا سنگ به جای فریم آهنی توسط برخی ترجیح داده می‌شود. این روش ممکن است باعث مشکلاتی در عملکرد پنجره، به ویژه برای پنجره‌های یو پی وی سی شود.

اگر از سیمان و سنگ به جای فریم آهنی استفاده شود، بار دیوار به پنجره انتقال می‌یابد که ممکن است سازه آن را تحت فشار قرار دهد و به اعوجاج بیانجامد. همچنین عدم استفاده از فریم انتظار می‌تواند منجر به عدم تطابق میان پنجره و دیوار شود.

چه روشی برای نصب بهتر فریم انتظار یا فریم آهنی پنجره دوجداره وجود دارد؟

در نصب فریم آهنی پنجره دوجداره، باید ارتفاع مناسب را در نظر گرفت. به عنوان مثال، باید فاصله‌ی بالایی فریم از سقف به گونه‌ای در نظر گرفته شود که لنگه‌ی بازشو پنجره به جایی گیر نکند.

به علاوه، برای پنجره‌های با شکل قوسی و پنجره‌های با طرح، لازم است فریم آهنی پنجره دوجداره را با استفاده از دستگاه نورد خم به شکل مورد نیاز خم کرد تا شعاع مطلوب به دست آید. به طور کلی، نصب درست درب و پنجره‌های دوجداره UPVC باعث افزایش دوام و بهبود عملکرد این نوع پنجره‌ها می‌شود.

باید در نظر داشته باشید که اگر ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره به درستی نصب شود، بارهای زنده و مرده به راحتی به پنجره منتقل می‌شوند. با اعمال استانداردهای نصب بر روی ساب فریم، آب بندی پنجره بهبود می‌یابد و به‌طور نتیجه، نفوذ آب، رطوبت و صدا از سمت اتصال ساب فریم به پنجره کاهش می‌یابد.

بیشتر بدانید: بهترین پنجره برای ساختمان

عملکرد ساب فریم پنجره پس از نصب درست به چه صورت است؟

اگر ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره به درستی و بدون هیچ گونه ایرادی نصب شود، انتظار می‌رود که نتایج زیر حاصل شود. (در صورت وجود نقص یا مشکل در این نتایج، ممکن است نشان‌دهنده نصب نامناسب ساب فریم باشد.)

  • با نصب صحیح فریم انتظار پنجره، پنجره قادر است به راحتی بارهای زنده و مرده‌ای که به آن وارد می‌شود را تحمل کند و هیچ فشار یا آسیبی به آن وارد نمی‌شود.
  • اگر نصب ساب فریم پنجره بدون مشکل انجام شود، آب‌بندی پنجره بهبود می‌یابد و نفوذ آب، رطوبت، هوا و صدا از سمت اتصال ساب فریم و پنجره کاهش می‌یابد.
  • پنجره بازشو (اگر سایر اجزای پنجره استاندارد باشند) بدون هیچ مشکلی کار می‌کند و به راحتی باز و بسته می‌شود.

قبل از نصب ساب فریم، توصیه می‌شود با فروشندگان پنجره‌های دوجداره مشورت کنید تا بهترین فریم انتظار را از نظر طراحی، تطابق و کیفیت انتخاب کنید. همچنین، نصب فریم انتظار را به تیم حرفه‌ای سپردند. نصب ساب فریم، از جمله اولین مراحل نصب و استفاده موفقیت‌آمیز از پنجره دوجداره است و نیازمند توجه ویژه است.

ساب فریم درب چیست؟

ساب فریم درب چیست؟

همچنین، همانند پنجره‌ها که نیاز به فریم انتظار برای جایگذاری و نصب آنها در قاب دارند، درب‌ها نیز باید دارای ساب فریم یا فریم انتظار باشند. نصب ساب فریم برای درب نیز نیازمند رعایت نکات خاصی است.

رنگ آمیزی باید پس از نصب ساب فریم و درب انجام شود، زیرا در حین این فرآیند احتمال صدمه به رنگ وجود دارد. برای داشتن یک کار تمیزتر، تمام عملیات رنگ آمیزی، گچ کاری و دیگر کارهای تمیزی پس از نصب فریم انتظار درب باید انجام شود.

از جهت ساب فریم درب، قبل از نصب آن در دیوار، باید آن را رنگ آمیزی کرد تا از خوردگی یا زنگ زدگی جلوگیری شود.

در نصب ساب فریم درب نیز، همانند ساب فریم پنجره، حتماً باید از تراز و شاقول استفاده کرد تا فریم انتظار کاملاً تراز و درست در محل و زاویه قرار گیرد. در غیر این صورت، ممکن است درب بعداً تاب بخورد و به‌طور مناسب در جای خود قرار نگیرد، که باعث مشکلات در نصب لنگه درب می‌شود. بخش پایینی ساب فریم درب باید به دقت با سطح زمین هم‌ارتفاع باشد و نباید بالاتر یا پایین‌تر از آن باشد.

ابعاد فریم انتظار درب

  • ساب فریم‌ها با ابعاد گوناگون برای انواع درها وجود دارد، و تولیدکنندگان درب‌ها استانداردهای خاصی را رعایت می‌کنند.
  • ابعاد متداول فریم انتظار درب عموماً ۸×۴ سانتیمتر است، با این حال ممکن است که این ابعاد کمتر هم باشد.
  • پس از انجام سنگ‌کاری یا گچ‌کاری داخلی، ضخامت دیوار باید حدوداً ۵ سانتیمتر باشد.

روش نصب ساب فریم درب به چه صورت است؟

قبل از نصب چارچوب درب، اندازه‌گیری‌های لازم با دقت و توسط ابزار اندازه‌گیری صورت باید. بعد از انجام اندازه‌گیری و تعیین ابعاد ساب فریم درب، ساب فریم انتخابی را با رنگ یا پوشش ضد زنگ آماده می‌کنند.

به منظور نصب ساب فریم درب، باید به دقت از تراز و شاقول استفاده شود و ساب فریم باید با کامل‌ترین دقت در حالت تراز نصب شود، همانطور که اشاره شد.

نصب چارچوب باید به گونه‌ای باشد که سطح بالایی پایه‌های ساب فریم با سطح کف آن هم‌ارتفاع باشند و نباید بالاتر یا پایین‌تر از یکدیگر باشند. پس از انجام گچ‌کاری و رنگ‌کاری، درب در ساب فریم نصب می‌شود و آماده استفاده می‌باشد.

و در آخر…

پیشنهاد می‌شود که قبل از هر گونه سفارش برای ساخت فریم انتظار، از یک تولیدکننده معتبر مشاوره بگیرید. شرکت آراز پنجره به عنوان تولیدکننده انواع پنجره‌های دوجداره UPVC و پنجره‌های آلومینیومی، مطابق با استاندارد ملی ساختمان و با طراحی اختصاصی و متناسب با نمای ساختمان، آماده ارائه مشاوره به مشتریان گرامی می‌باشد.

پنجره های ساخته شده با پروفیل های، آکپا ،هافمن مشهد و ویستابست مشهد از محصولاتی هستند که توسط شرکت آراز پنجره تولید می‌شوند. این واحد تولیدی با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته و آخرین فناوری‌های ساخت پنجره مجهز شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۵۱۶۷۶۷۰۹ تماس حاصل فرمایید.

جدول محتوا