لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

مدل پنجره دوجداره جدید

راهنمای انتخاب بهترین مدل پنجره دوجداره جدید

امروزه در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده از پنجره های دوجداره جدید نقش مهمی در زیبایی نمای ساختمان و بهبود کیفیت زندگی درون آن را دارد.پنجره های دوجداره جدید علاوه بر اینکه روشنایی داخل خانه در طول روز و تماشای منظره بیرون را بیشتر از قبل فراهم می کند، تهویه طبیعی را نیز به همراه دارد. از دیگر مزیت های این پنجره عایق قوی بودن در برابر سرما، گرما و صدای زیاد و تامین امنیت در برابر تهدیدات بیرونی است.

ویژگی های مدل پنجره دوجداره جدید

ویژگی های مدل پنجره دوجداره جدید

جدیدترین مدل پنجره دوجداره به واسطه ی پیشرفت تکنولوژیکی و نیاز روزافزون به صرفه جویی در انرژی و همچنین فراهم کردن آسایش در ساختمان، عملکردهای بهبود یافته ای را ارائه می دهد. برخی از ویژگی های کلیدی این سیستم جدید به شرح زیر است:

۱. عایق‌بندی در برابر حرارت بالا و آلودگی صوتی: پنجره‌های دوجداره جدید با بکار گیری شیشه های بهینه سازی شده و گاز عایق مانند آرگون که بین دو لایه شیشه فاصله دار قرار می گیرد، نسبت به انتقال حرارت و صدا مقاوم تر شده اند. این خصوصیت باعث می شود چه در زمستان چه در تاسبتان دمای محیط داخل مناسب باشد و از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. همچنین از نفوذ صداهای مزاحم به داخل خانه جلوگیری می کند و آرامش را در منزل تامین می کند.

۲. پوشش‌ با انعکاس کم و فیلتر UV:پوشش های کم انعکاس که خاصیت فیلتر کردن اشعه uv را دارند بر روی شیشه های دوجداره نصب می شوند. این کار باعث می شود اشعه های فرابنفش که هم برای سلامت انسان و هم وسایل داخلی مضر است فیلتر شده و نور طبیعی به داخل ورود کند.

۳. قابلیت تمیز شدن بطور خودکار: برخی از مدل های جدید پنجره دوجداره این قابلیت را دارند که توسط نور خورشید آلودگی ها تجزیه کنند که درهنگام بارندگی با آب باران شسته شوند . به این ترتیب دیگر نیازی به تمیز کردن دستی پنجره نیست.

۴. بهینه شدن بازشوی پنجره: در مدل پنجره دوجداره جدید نحوه ی باز و بسته شدن پنجره ها (مثل بازشوی بالا و پایین، پنجره تاشو و کشویی)انعطاف پذیر تر شده است.

۵. بکارگیری مواد با استحکام بیشتر: فریم های ساخته شده با مواد upvc ، آلومینیوم آنادایز شده یا قاب هایی با ترکیب چوب و آلومینیوم علاوه بر ظاهر خوب و استحکام بالا در برابر تغییرات جوی، باعث می شوند که پنجره ها نیاز کمتری به تعمیر یا عوض کردن داشته باشند.

۶. سیستم‌ قفل‌کردن پیشرفته: این ویژگی برای بالابردن امنیت برروی جدیدترین مدل پنجره دوجداره اعمال شده است. در این ویژگی با استفاده از سیستم های قفل کننده متعدد و پیچیده، امکان دسترسی غیرمجاز را کاهش می دهد.

۷. سازگار بودن با خانه هوشمند(smart home): در انواع جدید پنجره دوجداره امکان متصل شدن به سیستم خانه های هوشمند و سیستم های کنترل دما و روشنایی خانه وجود دارد که با استفاده از آن می توان پنجره ها را از راه دور باز و بسته کرد.

توجه به این خصوصیات به مصرف کنندگان کمک می کند تا پنجره ای متناسب با نیاز خود از جمله بهینه سازی مصرف انرژی و زیباتر کردن دکوراسیون داخلی انتخاب کنند.

بطور کلی انتخاب پنجره دوجداره باید با فضای کار یا محل زندگی شما متناسب باشد و نیاز شما را بطور صحیحی برطرف کند. برای کسب اطلاعات کامل تر و همچنین استعلام قیمت می تواندی به صفحه ی پنجره دوجداره مشهد بروید.

بهره وری انرژی دراستفاده از مدل پنجره دوجداره جدید

استفاده از پنجره های دوجداره جدید می تواند به بهینه تر شدن ساختمان ها در مصرف انرژی کمک کند. این پنجره ها با استفاده از آخرین تکنولوژی و مصالح می توانند به کاهش هزینه های انرژی کمک کنند. پنجره هایی با ویژگی هایی مانند عایق حرارت و صدا می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود کیفیت کلی زندگی کمک کند.

 1. صرفه‌جویی کردن در مصرف انرژی: مدل پنجره دوجداره جدید ساختمان از امکانات عایق بودن در مقابل حرارت و تکنولوژی های جدیدی که حرارت را کمتر انتقال می دهد باعث بهره وری انرژی شده است.

۲. افزایش کیفیت هوا: این مدل پنجره به دلیل داشتن فیلتر هوا باعث می شود کیفیت هوا در داخل ساختمان بهبود پیدا کند و از ورود ذرات مضر به داخل خانه جلوگیری می کند.

۳. کاهش یافتن نویزهای خارجی: مدل پنجره دوجداره جدید باعث کاهش صداهای مزاحم بیرون می شود و آرامش افراد داخل ساختمان را فراهم می کند.

۴. راحتی بیشتر در محیط: پنجره های دوجداره جدید باعث می شوند نور طبیعی خورشید بیشتر به فضای داخل وارد شود. این کار باعث دلباز تر شدن خانه و سلامت افراد می شود.

۵. صرفه جویی درهزینه‌ها: با استفاده از جدیدترین مدل پنجره دوجداره ، هزینه‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری از ساختمان و تامین انرژی  کاهش می یابد ودر هزینه های عملیاتی و نگهداری صرفه جویی شود.

جدیدترین مدل های پنجره دوجداره برای طراحی داخلی ساختمان

انواع مدل پنجره دوجداره جدید از نوع بازشو

 • پنجره دوجداره جدید پیوت یا محوری

پنجره دوجداره جدید پیوت یا محوری

این نوع پنجره ی چرخشی بصورت روان و مداوم بر روی محوری عمودی که در مرکز فریم یا خارج آن قرار دارد می چرخد.

 • پنجره دوجداره تاشو

پنجره دوجداره تاشو

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع پنجره ها تاشو هستند یعنی صفحاتی دارند که موقع باز شدن خم و روی هم چفت می شوند. از دیگر خصوصیات پنجره تاشو می توان به امکان عبور افراد از پنجره و دید کامل به بیرون اشاره کرد.

 • پنجره دوجداره مدل لولایی

پنجره دوجداره مدل لولایی

یک پنجره لولایی مانند یک در معمولی است که با استفاده از یک یا چند لولا در یک طرف چهارچوب نگه داشته می شود. این مدل پنجره دوجداره جدید معمولا بر پانل های تک یا دوتایی نصب می شوند که امکان تهویه هوا در هنگام باز شدن را فراهم می کند.

 • پنجره دوجداره مدل سایبانی

پنجره دوجداره مدل سایبانی

پنجره‌های سایبانی در واقع همان پنجره‌های لولایی هستند; با این تفاوت که به جای باز شدن بصورت افقی، دارای چرخش عمودی هستند و به سمت بالا باز می شوند. از این نوع پنجره در فضاهای باریک و مرتفع مثل بالای در استفاده می شود و آب بندی خوبی دارند.

 • مدل پنجره دوجداره مورب بازشو

پنجره‌ دوجداره مدل مورب‌ بازشو به‌ داخل اتاق باز می شود و در قسمت پایه ثابت باقی می ماند. مزیت این پنجره این است که در هنگام بارش باران برای تهویه ی هوا می توانید با خیال راحت پنجره را باز کنید بدون اینکه باران به داخل خانه نفوذ کند.

 • پنجره دوجداره دوحالته

پنجره دوجداره دوحالته

این نوع پنجره‌ها که عموما در آشپزخانه یا حمام نصب می شوند به دو روش باز می شوند که مانند پنجره های لولایی بطور کامل باز می شوند و هم به صورت مورب به داخل متمایل می شود تا فقط از قسمت بالای پنجره کمی گشودگی داشته باشد.

 • پنجره دوجداره مدل کشویی افقی

پنجره دوجداره مدل کشویی افقی

پنجره‌های کشویی افقی با حرکت افقی بر روی یک ریل باز می‌شوند و به سمت دو طرف حرکت می‌کنند. یکی از مهمترین مزایای این نوع پنجره ها این است که در هنگام باز و بسته شدن فضا اشغال نمی کنند و به راحتی می شود آنها را کنترل کرد. از پنجره کشویی افقی در ایوان ها، پاسیو و اتاق های کوچک استفاده می شود.

 • مدل پنجره دوجداره کشویی عمودی

مدل پنجره دوجداره کشویی عمودی

پنجره‌های کشویی بازشو به سمت بالا، همانند پنجره های کشویی افقی بر روی ریل اما به صورت عمودی باز می شوند و به طرف بالا و پایین حرکت می کنند. بکارگیری این نوع پنجره روشی کارآمد دراستفاده ی بهینه از فضاهای تنگ است که ما در آن فضا امکان استفاده از پنجره های چرخشی را نداریم.

انواع مدل پنجره دوجداره جدید از نظر جنس فریم

 • پنجره دوجداره از جنس چوب

پنجره دوجداره از جنس چوب

فریم های چوبی پنجره به مرور زمان ممکن است آسیب ببینند یا در معرض رطوبت و حشرات قرار بگیرند. به همین دلیل نیاز به مراقبت مداوم دارند. پنجره دوجداره چوبی با استفاده از منابع تجدید پذیر ساخته می شود تا مقاومت بیشتری در برابر خرابی داشته باشد. به دلیل الهام گرفتن از طبیعت و استفاده از چوب در ساخت این پنجره، ظاهری متفاوت و جذاب دارند.

 • مدل پنجره دوجداره جدید با جنس استیل

پنجره‌های استیلی شاید سنگین تر باشند اما استحکام و امنیت بالایی دارند، همچنین نیاز به مراقبت زیادی ندارند، چندکاره و قابل بازیافت شدن نیز هستند. در برخی موارد، قاب این پنجره‌ها با هستۀ چوبی ساخته می شوند که روی آن با یک لایه استیل پوشانده شده است.

 • مدل پنجره دوجداره با جنس پلاستیکی

پنجره‌های وینیل از پلی‌وینیل کلراید (polyvinyl chloride) ساخته می‌شوند که از جنس پلاستیک هستند. این نوع پنجره کاربردهای گوناگون دارد و به علت دوام بالا، عایق‌بندی خوب، مقرون به‌صرفه‌ بودن و نگهداری آسان منحصر به فرد هستند.

 • پنجره دوجداره از جنس آلومینیوم

فریم‌های آلومینیومی در بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی دارد و به استحکام بالا معروف هستند. این نوی پنجره ها به راحتی تا 30 سال دوام دارند و کاملا قابل بازیافت هستند، همچنین نیاز به نگهداری خاصی ندارند.

انواع فرمت مدل پنجره دوجداره جدید

 • پنجره دوجداره مدل بدون فریم

پنجره دوجداره مدل بدون فریم

پنجره‌های بدون فریم مانند یک دیوار شیشه ای هستند که به دلیل استفاده از جدیدترین فناوری های شیشه سازی ممکن است هیچ قابی نداشته باشند یا فریم خیلی کمی داشته باشند، در هر صورت این پنجره ها بیشترین امکان دید بیرونی و شفافیت را دارند.

 • مدل پنجره دوجداره از نوع پنجره‌های سقفی

پنجره‌های سقفی در اصل همان نورگیر یا دریچه های سقفی هستند که با شیشه پوشانده شده اند و در دو مدل ثابت و متحرک وجود دارند، این نوع پنجره ها انواع و اندازه های زیادی دارد که به دلیل انعکاس نور مطبوع و ملایم از ناحیه ی سقف وبالای سر، انتخاب مناسبی برای بخش هاییست که می خواهید نور بیشتری داشته باشد.

انواع مدل پنجره دوجداره از لحاظ عملکرد شیشه

 • مدل پنجره دوجداره جدید با قابلیت کاهش صدا

پنجره های عایق در برابر صدا نمی توانند به طور کامل از ورود صداها جلوگیری کنند فقط باعث ساکت تر شدن فضا می شوند، اما می توان با روش های مثل افزودن جداره ی بیشتر به پنجره یا افزایش فاصله بین شیشه ها و استفاده از لمینیت، خاصیت عایق بودن پنجره را بیشتر کرد.

 • مدل پنجره دوجداره با قابلیت ضد حریق

پنجره های مقاوم در برابر آتش که از چندین لایه شیشه نشکن که در داخل به هم چسبانده شده اند، در صورت آتش سوزی (برخلاف پنجره های دیگر) نمی شکنند. هنگامی که لایه پشتی شیشه در معرض گرما قرار می گیرد، می شکند و باعث می شود که لایه داخلی منبسط شده و قابل اشتعال شود.کند

 • مدل پنجره دوجداره با قابلیت امنیت بالا

در طراحی پنجره‌های امنیتی از شیشۀ های مستحکمی استفاده می شود که باعث کاهش احتمال شکستن آن بشود و در صورت شکستن، تکه ها بصورت کوچک و غیر شکننده هستند. برای اینکه از حداکثر امنیت این پنجره مطمئن شوید، باید با پروفیل های امنیتی و سخت افزارهای تقویت شده آن را ترکیب کنید.

جایگزین کردن پنجره‌های قدیمی با مدل پنجره دوجداره جدید

۷ علت که نشان دهنده جایگزین کردن پنجره‌های قدیمی با جدیدترین مدل پنجره دوجداره است:

تراکم بین محفظه های پنجره دوجداره

هنگامی که آب بندی بین دو شیشه از بین برود و گاز بین آنها خارج شود و هوای مرطوب جایگزین آن می شود، به اصطلاح تراکم موجود در فضای بین شیشه از بین رفته وباید شیشه های دوجداره جدید جایگزین پنجره های قدیمی شوند.هنگامی که این اتفاق می افتد، توانایی پنجره برای حفظ گرما کم می شود و باید پنجره تعویض شود.

خشکی پنجره‌ دوجداره

از کار افتادن درزگیر پنجره یکی از عللی است که باعث خشکی پنجره می شود. این عمل باعث می شود حرارت به راحتی از پنجره عبور کند.

نشتی پنجره‌ دوجداره

امکان دارد نشتی پنجره به دلیل فرسوده شدن درزگیر دور فریم پنجره یا مسدود شدن سوراخ‌های تخلیه باشد.تعمیر پنجره باید باعث برطرف شدن هرگونه نشتی جزئی باشد.

سروصدا بیش از حد

همانطور که گفته شد، یک پنجره قدیمی ممکن است به اندازه ی پنجره دوجداره جدید نتواند از ورود سروصدا به داخل جلوگیری کند، به همین علت در صورتی که سروصدا بیش از حد معمول به داخل منتقل می شود، تعویض پنجره های قدیمی با یک مدل پنجره دوجداره جدید می تواند راه حل مناسبی باشد.

تغییر رنگ وسایل

پنجره های جدید برخلاف پنجره های قدیمی که محافظت کمی در برابر اشعه فرابنفش داشتند، مجهز به محافظ UV هستند. پس اگر احساس کردید وسایل منزل مانند فرش و مبلمان تغییر رنگ داده اند یا کم رنگ شده اند می توانید با نصب پنجره دوجداره جدید از بیشتر خراب شدن آنها جلوگیری کنید.

مشکل باز و بسته‌شدن پنجره‌ها

گاهی اوقات مشکل باز و بسته شدن پنجره ها می‌تواند از قطعه خراب یا نصب UPVC بصورت غیراصولی باشد. اما اگر متوجه شدید پنجره ها به طور خودکار بسته می شوند یا در باز و بسته شدن گیر دارند، باید نسبت به تعویض پنجره اقدام نمایید.

نکات انتخاب مدل پنجره دوجداره جدید

شما با انتخاب یک پنجره جدید برای خانه یا محل کارتان در واقع یک سرمایه گذاری انجام می دهید. این یک ایده ی درست برای بهبود عملکرد و نمای ظاهری ساختمان شما است. چند نکته در خصوص انتخاب مدل پنجره دوجداره جدید:

۱.به رتبه بازدهی انرژی پنجره (WER) دقت کنید

مقیاس رتبه‌بندی انرژی پنجره از (G)پایین‌ترین تا (A+)کارآمدترین اجرا می‌شود.برای رعایت مقررات ساختمانی، تمام پنجره ها باید حداقل دارای درجه C باشند. در آرازپنجره، تمام پنجره‌های ما حداقل به کلاس A می‌رسند و برخی می‌توانند به سطح A+ برسند.

۲.انتخاب مناسب‌ترین سبک پنجره دوجداره برای خانه تان

سبک خانه شما تاثیر زیادی در نوع پنجره انتخابی شما خواهد داشت. برای خانه های مدرن، پنجره های بزرگ بهترین نوع پنجره های دوجداره هستند. برای ساختمان های سنتی تر، پنجره های چوبی یا کشویی مناسب هستند. اگر در یک ساختمان بلند با جمعیت زیاد زندگی می‌کنید، پنجره‌های چرخشی که امکان تمیز کردن آسان و تهویه بهتر را فراهم می‌کند را انتخاب کنید.

۳. معتبر ترین شرکت فروش و نصب پنجره دوجداره را پیدا کنید

مشاوره با کارشناسان و تولیدکنندگان معتبر پنجره‌ دوجداره مشهد می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنید. این کارشناسان می‌توانند به شما در انتخاب انواع مختلف پنجره ، جنس فریم، و ویژگی‌های شیشه مناسب کمک کنند. همچنین، مشاوره با کارشناسان می‌تواند به شما در انتخاب انواع پنجره‌های دیگر از جمله پنجره ترمال بریک مشهد و آلومینیوم که بهترین عملکرد حرارتی و صوتی را دارد، کمک کند.

بررسی نمونه ها و مشاهده کاربرد اصلی پنجره دوجداره در صفحه ی پروژه های آرازپنجره به شما کمک می کند تا انتخاب مناسبی برای پروژه خود داشته باشید. این بررسی می تواند به شما درک بهتری از کیفیت و عملکرد شیشه دوجداره بدهد و به شما در تصمیم گیری کمک کند. گواهینامه های شخص ثالث یک راه عالی برای تأیید تخصص یک شرکت است.

و در پایان…

استفاده از مدل پنجره دوجداره جدید در طراحی معماری ساختمان می تواند به بهبود کیفیت و کارایی ساختمان کمک کند. این پنجره در کنار امکانات پیشرفته ای مانند عایق حرارت و صدا، افزایش امنیت و استفاده بهینه از نور طبیعی می تواند نقش مهمی در افزایش بهره وری انرژی داشته باشد. انتخاب صحیح پنجره های دوجداره مطابق با نیاز و ویژگی های پروژه انجام می شود و کارشناسان آرازپنجره می توانند شما را در این انتخاب یاری کنند.

جدول محتوا