لوگوی جدید آراز پنجره

مشهد،بلوار هاشمیه،هاشمیه ۱۸،بین صارمی ۲۴ و ۲۶،پلاک ۱۵۴،واحد ۱

مدل پنجره دوجداره پذیرایی

راهنمای انتخاب بهترین مدل پنجره دوجداره پذیرایی

انتخاب بهترین مدل پنجره دوجداره برای پذیرایی از بین انواع پنجره دوجداره کار حساسی ست و به پارامتر های مختلفی از جمله نیاز و سلیقه شخصی، در نظر گرفتن بودجه و یا حتی مشخصات پنجره بستگی دارد که با در نظر گرفتن هرکدام از اینها می توانید بهترین نوع پنجره را برای هرکدام از قسمت های خانه از جمله بخش پذیرایی انتخاب کنید. انتخاب درست مدل‌ پنجره دوجداره پذیرایی و بخش های دیگر خانه می‌تواند علاوه بر زیباسازی دکوراسیون خانه در حفظ کیفیت زندگی تاثیر زیادی داشته باشد.

در این مقاله سعی کردیم بهترین مدل های پنجره دوجداره پذیرایی به همراه خصوصیات آنها را به شما معرفی کنیم:

مدل پنجره دوجداره پذیرایی

بهترین مدل پنجره دوجداره پذیرایی کدام است؟

رایج ترین اشکال پنجره که تا کنون مشاهده کرده اید یا به صورت مربع هستند یا مستطیل ! اما معمولا در اکثر فضاها نوع مستطیل آن کاربرد بیشتری دارد . امروزه برخی از معماران حرفه ای و مدرن شروع به استفاده از پنجره هایی با اشکال مختلف، استاندارد و خاص کرده اند. پنجره دوجداره از نوعی شیشه دوجداره ساخته شده که متشکل از دو لایه شیشه است که بین آنها با گاز مخصوص یا هوا پر شده است. این نوع پنجره عایق خوبی در برابر حرارت و صدای زیاد می باشد. پنجره های دوجداره در طرح ها و مدل های مختلفی قابل تولید و نصب هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره مشهد

پنجره دو جداره مدل قوسی

پنجره دو جداره مدل قوسی

پنجره دوجداره یکی از بهترین انواع پنجره دوجداره پی وی سی می باشد. پنجره دو جداره قوسی تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهر خانه دارند. از این نوع پنجره ها در ویلاهای بزرگ و برخی ساختمان های کلاسیک استفاده می شود. این نوع پنجره را می توان در نشیمن های بزرگ و حتی اتاق ها استفاده کرد و به مناطق بیشتری اجازه دریافت نور طبیعی را می دهد. این نوع شیشه دوجداره با طراحی منحنی و اندازع طولی زیاد ، ظاهری شیک و منحصر به فرد به اتاق پذیرایی می بخشد. از مزایای این نوع پنجره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نور طبیعی اغوا کننده: با استفاده از چوب و خطوط، پنجره ها اجازه ورود نور طبیعی به فضا را می دهند.
 • جلوه زیبایی شناختی خوب: طراحی خطوط به اتاق فضایی مدرن و ساده می دهد. که از نظر زیبایی شناسی بسیار جذاب است.
 • گزینه های مختلف طراحی داخلی و خارجی: این نوع پنجره انواع گزینه های طراحی داخلی و خارجی را ارائه می دهد که می تواند با سلیقه ها و سبک های مختلف ترکیب شود.
 • عمر بسیار مفید: پنجره های دوجداره با طاق و ستون به دلیل استفاده از متریال خوب و پروفیل های بادوام ماندگاری بالایی دارند و نیاز به نگهداری و تعمیر کمی دارند.

پنجره دوجداره مدل مثلثی

پنجره دوجداره مدل مثلثی

پنجره دوجداره مثلثی نوع دیگری از پنجره است که شکل منحصر به فرد و جالبی را به نمایش می گذارد. معمولا از پنجره ها در خانه هایی با طرح های خاص استفاده می شود. برای مثال از این پنجره برای خانه های مدرن با چیدمان کوچک استفاده می شود. این نوع پنجره ها دارای تهویه بوده و از داخل به بیرون باز می شوند. پنجره های دوجداره به راحتی باز و بسته می شوند و با قیمت های مختلف موجود می باشند.پنجره مثلثی طراحی منحصر به فردی دارد. به این نوع پنجره ، پنجره های سه ضلعی یا تری آرک (treyarch)می گویند. طراحی مثلثی باعث می شود نور بیشتری وارد اتاق شود و دید بهتری از محیط اطراف اتاق ایجاد می کند.این نوع پنجره ها معمولاً از دو شیشه با فاصله هوا یا گاز بین آنها ساخته می شوند که باعث افزایش عایق صدا وحرارت می شود. به لطف این ویژگی ها، گرمای کمتری را از دست می دهد و در برابر صداهای مزاحم خارجی محافظت می کند. پنجره مثلثی یک انتخاب زیبا و کاربردی است که در مکان های مختلف از جمله اتاق نشیمن، آپارتمان و بسیاری از اتاق ها استفاده می شود.

پنجره دوجداره مدل خلیجی و کمانی

پنجره دوجداره مدل خلیجی و کمانی

پنجره های خلیجی یکی از قدیمی ترین و زیباترین انواع پنجره های دوجداره است که در اروپا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پنجره مانند خوابگاه است که دارای زوایای 90، 135 و 150 درجه و بازشوهای مثلثی می باشد. بهترین مزیت در مورد پنجره خلیجی این است که فضا را خیلی بزرگتر  جلوه می دهد و نمای خوبی از بیرون ارائه می دهد. اتاق نشیمن بهترین مکان برای نصب این پنجره است. از آنجایی که مردم عموماً ظاهر پنجره ها را دوست دارند،یک گزینه محبوب برای بسیاری از افرادی است که می خواهند خانه شان جلوه زیباتری داشته باشد.

پنجره خلیجی پنجره UPVC Bay مجموعه ای از پنجره های کشویی و ثابت است که با در کنار هم قرار گرفتن یک فضای قوسی را تشکیل می دهند و حاصل آن پنجره شاه نشین یا خلیجی است. در کل می توان گفت پنجره خلیجی نوعی پنجره است که عموماً خارج از زیرساخت ساختمان قرار می گیرد و از بیرون قابل مشاهده است.این نوع پنجره از قسمت های زیادی در کنار هم تشکیل شده است و می تواند در اندازه های مختلف مانند اوریل، جعبه، دایره و کمانی باشد.

پنجره دو جداره مدل قدی

پنجره دو جداره مدل قدی

پنجره قدی نوعی پنجره است که به دلیل نمای خوب و عبور نور مناسب از آن در اکثر خانه های قدیمی ویلایی مشاهده می شود . همین که از طریق این نوع پنجره نور طبیعی به داخل خانه وارد می شود، باعث می شود در مصرف انرژی برق و گرمایی صرفه جویی شود.

در گذشته از معایب پنجره قدی این بود که عایق صوتی و حرارتی ضعیفی داشت که با ساخته شدن پنجره دوجداره قدی این مشکل برطرف شد. هم اکنون از پنجره دوجداره قدی در آپارتمان ها نیر استفاده می شود.

البته باید توجه داشت که پنجره قدی به دلیل اینکه سطح مقطع زیادی دارد نسبت به دیگر پنجره ها بار بیشتری را تحمل می کند.بنابراین برای ساخت آن از یو پی وی سی و آلومینیوم با استحکام و ضخامت بیشتر استفاده می شود.

مدل پنجره دوجداره پذیرایی

در ساخت خانه های امروزه قسمت پذیرایی یا نشیمن از مهمترین بخش های خانه می باشد. به همین دلیل باید در طراحی و استفاده از پنجره های مناسب که برای ورود نور کافی و تهویه مناسب هستند استفاده کرد. استفاده از یک پنجره زیبا در قسمت نشیمن خانه باعث بزرگ و دلبازتر شدن فضای داخلی می شود.

البته ناگفته نماند که استفده از این نوع پنجره معایبی هم دارد. مثلا اینکه هرچقد پنجره بزرگتر باشد ممکن است سروصدای بیشتری وارد محیط خانه شود.

پنجره دو جداره مربعی مناسب ویلا و باغ

پنجره دوجداره UPVC یک پنجره زیبا است که اغلب روی سینک در آشپزخانه نصب می شود. پنجره های سه بعدی انعطاف پذیر و بادوام هستند. این پنجره مجهز به شیشه عایق 1 اینچی نیز می باشد. فریم این پنجره از وینیل پی وی سی(vinyl PVC) بادوام ساخته شده است.پنجره های دو جداره به عنوان طرحی شناخته می شوند که فقط نور خورشید و هوای تازه را از آن عبور می دهد.  از این پنجره ها بعنوان طراحی سبک پوششی یاد می شود که فقط می تواند نور خورشید را عبور بدهد و هوای مطلوبی به داخل خانه بیاورد.

یکی از بهترین ویژگی های پنجره دوجداره پی وی سی این است که نمای زیبای باغ را به شما ارائه می دهد. این نوع پنجره ها این عیب را نیز دارند که مصرف انرژی کمتری دارند. در کل پنجره هایی با قاب  وینیل یا قاب چوبی ضخیم، عایق انرژی بهتری هستند.پنجره های باغ از این نوع قاب های ضخیم برخوردار نیستند و برای صرفه جویی در مصرف انرژی اصلا خوب نیستند.

پنجره دوجداره پانوراما

پنجره پانوراما یا پنجره گیوتین برقی چیزی بیش از یک پنجره است و در واقع نوعی شیشه است که در کاربردهای مختلف و در اندازه های مختلف قابل نصب می باشد. شیشه گیوتین علاوه بر ایجاد نور فوق العاده از ورود هوای سرد یا حرارت به محیط جلوگیری می کند.نام دیگر این نوع پنجره ، پنجره پانوراما است. ظاهر و کاربرد پنجره بسیار جالب، غافلگیرکننده و چشم نواز است و در این مدل نمایشگر فضای باز بسیار زیادی به دست می آید و می توانید پنجره خود را دو بار کاملا باز کنید.طبیعتاً باید توجه داشت که سیستم پنجره گیوتین یا پانوراما برقی بوده و با کنترل از راه دور باز و بسته می شود. می توانید از پنجره گیوتین در موقعیت های مختلف به طور موثر استفاده کنید و زیبایی و شادی بیشتری را در فضا ایجاد کنید.امکان ساخت پنجره گیوتینی یا پانوراما در اندازه های بزرگ وجود دارد و پنجره به سه قسمت تقسیم می شود. حداکثر ارتفاع این سیستم 3 متر و حداکثر عرض 4 متر می باشد. در این روش از شیشه 8 میل و 10 میلی سکوریت یا شیشه دوجداره 20 میل با هم استفاده می شود.

شیشه پانوراما از 2 تیغه شیشه ای تشکیل شده است که به صورت عمودی به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند. شیشه های مورد استفاده در پنجره های پانوراما از شیشه سکوریت شده ساخته شده است که در برابر ضربه و ضربه مقاوم است. شیشه های به کار رفته در پنجره های بالا و پایین به مرور زمان زرد نمی شوند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند.

پنجره‌های دوجداره مدل فرانسوی

پنجره‌های دوجداره مدل فرانسوی

پنجره فرانسوی یا پنجره دو لنگه جزو زیباترین پنجره ها در صنعت ساختمان سازی ست که معماران از آن برای بخش پذیرایی استفده می کنند. در این نوع پنجره می توانید همزمان هر دو لنگه و یا هر کدام از لنگه ها را بصورت جداگانه باز و بسته کنید.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره فرانسوی

 • قابلیت باز و بسته کردن هر دو لنگه بطور همزمان
 • استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان به دلیل داشتن زیبایی و تنوع در طرح
 • عایق بندی مناسب در برابر صدا و حرارت و جلوگیری از ورود گرد و غباربه داخل
 • دارای قابلیت نصب تک حالته و دو حالته بر روی سیستم بازشوی آن
 • به دلیل اینکه ستون در بین دو لنگه وجود ندارد می توان وسایل را در بین دو لنگه براحتی جا به جا کرد.
 • فضای بیرونی بیشتری را فراهم می کند

پنجره‌ دوجداره طرح چوبی کلاسیک

این پنجره ها دارای طرح چوبی کلاسیک هستند که فضا را زیبا و دنج جلوه می دهند. آنها با مواد مرغوب ساخته شده اند، بنابراین عمر طولانی دارند و می توانند شرایط آب و هوایی مختلف را تحمل کنند. این پنجره ها به اتاق احساس گرما و جذابیت می بخشند. آنها برای خانه های دارای سبک سنتی عالی هستند و همچنین می توانند در خانه های مدرنی که می خواهند فضای سنتی را حفظ کنند، استفاده شوند.

پنجره دوجداره پذیرایی چه ویژگی هایی دارد؟

درب و پنجره های دوجداره الومینیومی بسیار با استحکام هستند و عمر مفید آنها بالاست. به همین دلیل امروزه در صنعت ساختمان سازی از این نوع درب و پنجره استفاده می شود. از دیگر ویژگی های مهم در خرید پنجره دوجداره آلومینیومی استاندارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربری راحتی داشته باشد.
 • عایق خوبی در برابر سرما، گرما و صدا باشد.
 • تمیز کردن آن راحت باشد.
 • لنگه های بازشوی پنجره مزاحمتی برای پرده نداشته باشد.
 • دارای امینت باشد
 • طراحی آن طوری باشد که منظره خوبی به بیرون داشته باشد

آیا می توان از پنجره ی دوجداره کشویی برای پذیرایی استفاده کرد؟

پنجره های دوجداره کشویی گزینه ای عالی برای آرام نگه داشتن خانه و صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. آنها در انواع آلومینیوم و upvc وجود دارند  که UPVC به ویژه در جلوگیری از سر و صدا و گرما خوب است. این پنجره ها مستحکم و بادوام هستند، بنابراین عمر طولانی دارند. سبک های مختلفی از پنجره های کشویی وجود دارد که عایق های قدرتمندی در برابر صدا و حرارت است که می توانید از انواع این محصول که متناسب با خانه شما باشد برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کنید. هنگام خرید پنجره کشویی، رنگ و جنس آن را در نظر بگیرید. برای آشنایی بیشتر با مدل پنجره دوجداره کشویی می توانید به صفحه فروشگاه آرازپنجره مراجعه نمایید و با انواع مختلف درب و پنجره دوجداره، آلومینیوم و ترمال بریک آشنا شوید.

ویژگی های پنجره دوجداره لولایی برای پذیرایی

پنجره‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید هنگام خرید یکی از آن‌ها برای خانه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. یکی از گزینه ها پنجره دوجداره لولایی است که در سبک های مختلف در مقایسه با پنجره های کشویی وجود دارد. این پنجره ها می توانند خانه شما را گرمتر نگه دارند و در طرح های مختلف موجود هستند. انتخاب متریال و اندازه مناسب برای پنجره بسیار مهم است، بنابراین بهتر است قبل از خرید با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

خرید پنجره دوجداره پذیرایی

هنگام خرید پنجره دوجداره پذیرایی ، بهتر است از فروشندگان معتبر خرید کنید. آرازپنجره یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده پنجره دوجداره پذیرایی ست که محصولات خود را در تنوع و کیفیت بالا که از بهترین متریال موجود در بازار ساخته شده متناسب با تمام سلیقه ها در بازار ارائه می دهد. آراز پنجره با ارائه ضمانت نامه و پشتیبانی پس از فروش باعث می شود تا مشتریان با خیال راحت تری محصول خود را انتخاب و خریداری کنند.

تزئین پنجره دوجداره پذیرایی

برای تزئین کردن پنجره دوجداره پذیرایی می توانید پرده های با رنگ متناسب با دکور استفاده کنید.

برای اینکه زیباییی بیشتری پنجره بدهید می توانید پشت پنجره تعدادی گل طبیعی قرار دهید که باعث جریان انرژی مثبت بیشتری در خانه نیز می شود.

همچنین برای انعکاس رنگ ها درپذیرایی می توانید از طلق های رنگی طرحدار یا ساده استفاده کنید. تا وقتی که نور خورشید  به این طلق ها می تابد فضای چشم نوازی را با وجود رنگ ها به نمایش بگذارد.

استفاده از دیگر المان ها و وسایل مانند آباژور یا مجسمه در کنار پنجره برای زیباتر دیده شدن آن نیز بستگی به سلیقه ی شما دارد.

مطالعه بیشتر: کاربرد شیشه دکوراتیو در زیباسازی پنجره

و در پایان…

امروزه تنوع پنجره های موجود در بازار زیاد است که خریداران می تواند متناسب با نیاز دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از بین آنها انتخاب کنند. باید توجه کنید که انتخاب یک پنجره مناسب برای پذیرایی اهمیت زیادی دارد که ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی را در خصوص انواع مدل پنجره دوجداره پذیرایی به شما بدهیم .در صورتی که قصد خرید انواع پنجره دوجداره مشهد را دارید، می توانید از  کارشناسان آرازپنجره برای خرید بهترین محصول مشاوره بگیرید

جدول محتوا